Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Pomáhat nám sluší: I letos Avon bojuje za zdravá prsa

Video se připravuje ...
VIDEO: Avon
28. června 2021 | 11:09

Měsíc červen si mnozí z nás spojují s Avon Pochodem za zdravá prsa. A i navzdory tomu, že nám aktuální složitá situace neumožňuje opět vyjít do ulic, a oslavit tak společně v oblíbených růžových tričkách zdravá prsa, smysl a krásná myšlenka projektu se rozhodně nemění.

Avon se v Česku zapojil do celosvětové iniciativy Za zdravá prsa v roce 1998, čímž se stal první společností, která se u nás začala věnovat této problematice. Od roku 2000 se ulicemi českých měst každoročně nesl Avon Pochod za zdravá prsa na znamení sounáležitosti s ženami, které s rakovinou prsu bojují. Tento rok kvůli situaci ve světě nabírá charitativní projekt Avon za zdravá prsa nový rozměr.

Do popředí se dostávají nové Avon symboly. Jelikož klíčovým posláním Avonu je bezpečí žen a ochrana jejich zdraví, symboly zosobňují vyjádření podpory právě ženám v nelehkých životních situacích. Aliance žen s rakovinou prsu přirozeně patří mezi dlouholeté partnery projektu. „Je nám ctí a potěšením, že právě společnost Avon patří k našim dlouholetým partnerům. Jde o spolupráci, která přináší prospěch a užitek nejen onkologickým pacientům, ale i široké veřejnosti v rámci osvěty. V aktuální nelehké době jsem upřímně ráda, že se prostřednictvím Avon symbolů můžeme spojit i takto na dálku pro dobrou věc,“ dodává Štěpánka Pokorná, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu.

Prevence je důležitá

Rakovina prsu je nejčastějším typem rakoviny postihující ženy v České republice. Nejúčinnější cestou k včasnému odhalení jsou pravidelné preventivní prohlídky, protože prevence je důležitá v každém věku. Pravidelná návštěva lékaře by měla být nevyhnutelnou aktivitou každé ženy. Avon se prostřednictvím charitativního projektu Za zdravá prsa dlouhodobě snaží nejen zvýšit povědomí o důležitosti prevence, o diagnostice a léčbě, ale i motivovat co nejvíc žen k tomu, aby nepodceňovaly své zdraví.

Se společností Avon v tomto směru spolupracuje i primářka a zakladatelka screeningu rakoviny prsu a sítě mamacenter po ČR MUDr. Miroslava Skovajsová, Ph. D. „Jsem ráda, že můžu být součástí celosvětové iniciativy, a přispět tak k tomu, aby ženy přehodnotily svůj přístup k vlastnímu zdraví a začaly pravidelně chodit na preventivní prohlídky. Zdraví máme jen jedno, proto si myslím, že je potřebné zvyšovat zdravotní uvědomělost,“ říká MUDr. Skovajsová.

I když se tento rok nepotkáme v ulicích, vyjádřit podporu onkologickým pacientkám a pomoct můžeme i tak. Pomáhat přece sluší každému! Letošní kampaň proto opět hrdě podpořily známé tváře či ambasadoři. Ozdobte si společně s námi své oblíbené tričko novým Avon symbolem a připomeňte si krásnou myšlenku tohoto projektu. Do konce června je navíc můžete zakoupit ve zvýhodněné kolekci s oblíbeným pochodovým tričkem. Stejně jako pochodová trička byla zosobněním kontinuálního úsilí v boji za zdravá prsa, představují nové symboly neustávající snahu pokračovat v této krásné iniciativě.

Koupí nových symbolů Za zdravá prsa vyjádříte podporu pro občanská sdružení či neziskové organizace bojující proti rakovině prsu. Avon se taktéž zavazuje, že z každého prodaného symbolu věnuje 100 % zisku na boj za zdravá prsa.

Více o společnosti Avon a jejích aktivitách stejně jako o produktech Avon se dozvíte na www.avon.cz nebo na facebookovém profilu Avon Česká republika.

Autor: red
Video se připravuje ...