Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

5 českých modelek, které dobyly svět a zastavily čas!

 • description
  description
  description
  description
  20. ledna 2016 | 06:00

  Češky patří mezi nejkrásnější ženy světa, o tom není pochyb. A slavné české modelky dokazují, že Češky jsou krásné i po čtyřicítce a stárnutí pro ně moc neznamená. Podívejte se, jak dnes vypadají Daniela Peštová, Tereza Maxová nebo Eva Herzigová. Která z nich je vaše favoritka?

 • Daniela Peštová (45)

  Danielu Peštovou objevila agentura Madison Modeling Agency. Mezi její největší úspěchy můžeme zařadit titulní strany časopisů Elle, Cosmopolitan, GQ nebo několik sérií focení pro známý sportovní magazín Sports Illustrated. Daniela má tři děti – dvě se současným dlouholetým partnerem Pavolem Haberou a syna Yannicka z předchozího manželství. Slavnému páru to perfektně klape a Daniela vypadá čím dál lépe. Můžete ji sledovat na jejím Instagramu.

  Daniela Peštová • VIDEO: Tereza Kovářová

 • Simona Krainová (42)

  V roce 1989 si Simonu Krainovou vybrala na castingu agentura Madison Models a Simona odcestovala do Paříže, kde začala její úspěšná kariéra. Předváděla například pro Yves Saint Laurent, Max Mara, objevila se na titulkách Elle, Marie Claire a mnoha dalších. Je ředitelkou a zároveň i patronkou soutěže Czechoslovak TopModel a zahrála si i v několika filmech. Je šťastně vdaná za Karla Vágnera, s nímž má dva syny, Maxe a Bruna. O svůj osobní život se se svými fanoušky dělí na sociálních sítích.

  Simona Krainová prozradila, podle čeho si vybrala manžela. Bankovní konto to nebylo! • VIDEO: Adam Balažovič

 • Eva Herzigová (42)

  Supermodelka z Litvínova byla před lety označována za nejkrásnější ženu planety a přezdívá se jí Marilyn Monroe z Východu. Kariéru odstartovala v roce 1989, kdy prošla konkurzem agentury Metropolitan Models a odcestovala do Paříže. Mezi největší úspěchy patří reklamní kampaň na podprsenku Wonderbra, kampaň pro Calvina Kleina nebo pózování na obálce Vogue. Stejně jako Simona Krainová, i Eva Herzigová si zahrála ve filmech. Po boku Jiřího Macháčka v českém filmu Pohádkář nebo ve francouzské komedii Strážní andělé. Její život můžete sledovat na jejím Instagramu.
 • Tereza Maxová (44)

  Půvabná modelka zahájila kariéru konkurzem do modelingové agentury v roce 1989 a stejně jako její kolegyně Eva Herzigová odcestovala vstříc své budoucnosti do Paříže. V současné době žije v Monaku s přítelem a vychovávají tři děti, jedno má Tereza z předchozího vztahu. Stala se tváří Bohemia Sektu a také má svou vlastní nadaci – Nadaci Terezy Maxové. Ta se stará o opuštěné děti. Stejně jako její kolegyně se dělí o své soukromí na Instagramu.

  Tereza Maxová: Nejvíc miluju sednout si k televizi a dát si kafe a bublaninu • VIDEO: Adam Balažovič

 • Pavlína Němcová (42)

  Pavlína začínala v modelingu v 16 letech společně s Evou Herzigovou. Bydlí střídavě ve Francii a v Čechách, kde má i svého současného partnera. Pavlína se nevěnuje pouze modelingu, ten, jak přiznala, ji stejně nikdy úplně nenaplňoval. Je producentkou, herečkou a v nedávné době se pustila i do navrhování své vlastní kolekce, a vznikla tak značka ručně vyráběných luxusních šperků Gioia by Pavlína Němcová. I život Pavlíny Němcové, která je velmi dobrou kamarádkou Simony Krainové, můžete sledovat na Instagramu.

  Pavlína Němcová: Na předvádění prádla už nemám věk • VIDEO: Hana Dvořáčková

Klíčová slova: modelka, česká modelka
Diskuse ke článku
.