Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Chůva Fine vypadá v 66 letech více než fajn! Jak vypadají další herci ze seriálů z devadesátek?

30. září 2023 | 06:00

Čas je to nejspravedlivější, co existuje. Ubíhá totiž všem stejně. Přesto u některých máme pocit, jako by se na nich zub času nepodepsal, a stěží vypadají na svůj věk. Když se objeví ve společnosti herečka Fran Drescher, okamžitě se nám vždy dere na paměť tato klišé interpretace. Přestože slaví své 66. narozeniny, vypadá více než fajn. Co fajn, přímo fantasticky! Co ji potkalo během života a jak vypadají ostatní oblíbenci z fenomenálních seriálů 90. let?

Na oslavném běhounu při loňském předávání cen SAG v Kalifornii se vyjímaly půvabné krásky jako Lady Gaga, Nicole Kidman, Reese Witherspoon či Selena Gomez. Obzvláště ale zářila herečka Fran Drescher v černé dlouhé róbě z dílny libanonské návrhářky Reem Acra, a ačkoliv od události uběhlo už více než rok, emoce v nás doznívají ještě nyní.

Šatům dominovaly spadlá ramena lemovaná výšivkou i dlouhé rukávy. Atributy jako vlasy vyčesané do spleteného copu, kouřové líčení a lesklé rty v přírodním tónu pak utvářely celistvost velmi elegantního vzhledu. Vytvořit ho trvalo jejímu týmu bezmála tři hodiny – tak se nechala slyšet herečka v instagramovém videu o tom, jak probíhaly poslední úpravy looku.

Tip na video: Která móda z devadesátek se vrací?

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Videohub

Ostatně Fran vypadá fantasticky při každé společenské události. Její tajemství stylu je založeno především na monochromatickém odívání, tedy outfitech, které jsou stylizovány do jedné barvy různých odstínů. Většinou tak volí světlé tóny, které jsou známé pro svůj omlazující efekt. A půvabná herečka si je toho vědoma dvojnásobně! 

Fran Drescher se proslavila v devadesátých letech rolí Fran Fine v zábavném sitcomu Chůva k pohledání. The Nanny i po téměř 30 letech od svého uvedení nepřestává bavit své publikum, a bezpochyby se tak řadí k tomu nejlepšímu, co bylo uvedeno ve světě sitcomu. To, že se hlavní postava jmenuje křestním jménem jako samotná herečka, není pouhou náhodou. Fran se totiž se svým tehdejším manželem Peterem Markem Jacobsonem podílela na psaní scénáře, ke kterému je inspiroval sám život.

Usměvavá a milá herečka však neměla vždy důvod k radosti. Již zmíněný bývalý první manžel Peter Marc Jacobson v průběhu manželství zjistil, že je gay. Homosexualita tak byla důvodem k jejich rozchodu. Po letech ale k sobě našli velmi blízký vztah a několikrát se nechala slyšet, že jsou nejlepšími přáteli. „Je skvělé, že jsme znovu objevili náš vztah. Všechny ty roky nebyly k ničemu. Jsme si velmi blízcí, jsme nejlepšími přáteli,“ upřesnila před lety časopisu People. Což dokazuje i tehdejší událost předávání cen SAG, na kterou ji Peter Marc doprovodil.

S prvním manželem však zažila v roce 1985 velmi traumatizující zážitek. Při vloupání do jejich domu byly Fran a její kamarádka znásilněny. Její manžel byl fyzicky napaden, spoután a přinucen se této brutalitě koukat do očí. Po mnoha letech byla schopna o traumatu promluvit do médií. O několik let později, na začátku milénia, jí lékaři diagnostikovali rakovinu dělohy. Po radikální hysterektomii naštěstí už žádnou další léčbu nepodstoupila a zákeřnou nemoc úspěšně porazila.

Podle Fran ona zraňující zkušenost měla vliv na její zdraví.Bylo zvláštní – a trochu poetické – že moje reprodukční orgány dostaly rakovinu. Ale bylo to zároveň úžasným potvrzením, že si bolest najde cestu přesně na to pravé místo v těle, pokud se s ní nevypořádáte. Jelikož jsem nevěnovala pozornost svým zranitelnostem, moje bolest ze znásilnění uvízla v mé děloze,“ sdělila časopisu inStyle a ještě dodala, že se vzhledem k rakovině stala všestrannějším člověkem: „Věřím, že vše, co přichází, představuje příležitost stát se rafinovanější verzí sebe samotné.“ Den operace, 21. června 2000, tak považuje za svůj životní milník.

I přes nepřízeň osudu oplývá úsměvem, který daruje všem přítomným, a ve svých 66 letech vypadá přímo úžasně. Jak vypadají ostatní oblíbení herci a herečky ze seriálů? Pamatujete na potrhlou rodinku Bundových ze sitcomu Ženatý se závazky, tajuplnou magii ze seriálů Čarodějky nebo Buffy, přemožitelka upírů? Pojďme si s nostalgií zavzpomínat na devadesátky s těmito seriálovými hrdiny!

Autor: Žaneta Podlahová