Neděle 18. duben 2021
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Zataženo, déšť 10°C

Nezapomenutelné róby z Českého lva: Která z dam byla za největší šelmu filmového světa?

6. března 2021 | 06:00

Loňský rok byl také pro filmaře a české umělce velmi netradiční a óda na jejich práci se odehraje ve stejně atypickém duchu. My se dnes poohlédneme za nevšedními a skvostnými róbami, které vynesly dámy na červeném koberci během posledních ročníků. Stydět by se za ně nemusely ani v Hollywoodu!  

Každoroční udílení filmových cen Český lev vypukne dnes večer. Letos se však ocenění práce umělců bude konat vzhledem k mimořádným opatřením ve velmi komorním duchu. Bez veřejnosti, za pouhé účasti nominovaných a předávajících. Kdo získá cenu za svůj um, ještě nevíme, zato máme odpověď na to, která ze slavných dam zazářila v minulých ročnících svým půvabem.

Tady je přehlídka těch největších dámských šelem, které by se podle nás neztratily ani v hollywoodské džungli!

Minulý ročník byl obzvláště přehlídkou dechberoucích rób, jež perfektně seděly svým nositelkám a odrážely jejich charakter. Velmi jemný, decentní, avšak smyslný skvost v podobě zelených dlouhých šatů s prodlouženými rukávy podpořil věčný sex-appeal herečky Jitky Čvančarové. Uhrančivé nebyly jen její oči, ale i dekolt s působivým výstřihem šatů. Přítomné uchvátila i herečka Martha Issová, která oblékla dlouhou róbu od své oblíbené značky Chatty. Sytě růžovými šaty zářila na dálku, a ačkoliv jejich vzhled působil decentním a skromným dojmem, byly to pak právě bílá barva v rozparku a asymetricky střižená ramena, co dodalo šatům čirou nevšednost.

Oběma dámám pak svým půvabem konkurovala herečka Veronika Arichteva s blankytnou róbou od návrhářky Beaty Rajské, jejíž dominantou byl přímo vražedný dekolt! Nejen díky němu, ale i balonovým rukávům a hravé růžové ledvince na sebe poutala krásná herečka nevídanou pozornost. Za elegantní dámu pak byla v černých šatech s dlouhými rukávy herečka Dagmar Havlová.

Ani rok 2019 si neuřízl ostudu, ba naopak. Garderoby by mohly hravě konkurovat zahraničnímu červenému koberci. Jednu z těch působivých zvolila herečka Jenovéfa Boková. Červený model se zajímavým zpracováním vrchní části jí spolu s účesem a elegantním líčením zajistil doslova hvězdný look. Absolutní vrchol vkusu a smyslnosti pak předvedla herečka Erika Stárková černými šaty s hlubokým výstřihem, v němž se vyjímal stříbrný dlouhý šperk.  

Jedny z nejzajímavějších šatů v historii filmového předávání cen bezpochyby vynesla herečka a zpěvačka Barbora Poláková. Jsou z dílny návrhářky Agáty Seehákové. Bylo to v roce 2018. Nezapomenutelné jsou však i kanárkově žluté šaty netradičního střihu české módní značky La Formela, které zvolila v roce 2016 herečka Tereza Ramba.

Autor: Žaneta Podlahová