Čtvrtek 28. leden 2021
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Oblačno, sněžení 1°C

Je to definitivní! Sex ve městě je zpět, jenže bez Samanthy. Tohle jsou důvody, proč nám bude chybět

13. ledna 2021 | 06:00

Pokračování kultovních seriálů o módě, ženství, sexu a vztazích vždy vítáme s otevřenou náručí, a tak se s nadšením setkala i novinka o tom, že bude pokračování Sexu ve městě v podobě desetidílné série nazvané And Just Like That (Prostě jen tak). Budeme však stále stejně nadšení, až spatříme první díl ve zcela novém kabátě?

Ano, ve zcela novém, protože živelná Samantha Jones, kterou ztvárňovala Kim Cattrall, jež byla pro mnohé hlavní hvězdou, odmítla v natáčení pokračovat. Již několikrát se herečka nechala slyšet, že je pro ni Sex ve městě uzavřenou kapitolou, kterou již nechce otevírat. V rozhovoru pro Piers Morgan’s Life v roce 2017 navíc uvedla, že s dalšími třemi hrdinkami seriálu nikdy nebyla kamarádka. „Byly jsme kolegyněmi a v některých ohledech je to správný přístup, protože pak máme jasnou hranici mezi profesionálním životem a tím osobním,“ sdělila v pořadu. Není však tajemstvím ani to, že se Sarah Jessikou Parker alias seriálovou Carrie Bradshaw má velmi napjaté vztahy.

Nahradí ale někdo Samanthu Jones, nebo bude trojice v podobě Carrie, Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) pokračovat sama? Vzhledem ke korektnosti multikulturního diktátu tvůrci uvažují o herečce tmavé pleti. Kim sama tuhle otázku přivedla do diskuse: „Postavu by měla hrát jiná herečka. Možná by mohli ze Samanthy udělat Afroameričanku nebo Hispánku,“ řekla Piersovi Morganovi.

Ať už bude ikonická postava nahrazena nebo ji tvůrci seriálu radši pohřbí jako důsledek návratu Samanthiny rakoviny prsu, je zřejmé, že všechno bude prostě jiné. O spekulacích a možných variacích seriálu, který se začne podle všeho natáčet na jaře, můžete rozjímat u prvního teaseru. Sestřihy hlučného New Yorku v kontrastu s absencí postav i slov už teď ve fanynkách vzbuzují nespoutanou zvědavost.  

Minulost odráží budoucnost

Pojďme si ale teď připomenout styl zářné hvězdy, která nám bude rozhodně chybět, a zavzpomínat tak na její nejlepší módní momenty. Protože Samantha nás toho hodně naučila nejen o mužích a sexu, ale i o stylu a sebeprezentaci. Proč ji tak bezmezně milujeme?

Protože každá chceme být neohrožená, nebojácná, tolik nezávislá, energická a upřímná s přijatelnou dávkou drzosti jako ona. Přidejme přirozenou smyslnost, rafinovanost a obdiv a máme komplexní balíček femme fatale. A právě ženu sršící sex-appealem stvořila nejen její povaha, ale i styl jejího šatníku a především řeč těla. Měla totiž pohled šelmy, půvabný úsměv, její krok byl rázný, svižný, ale zároveň elegantní, a když stála či seděla, vždy ladně tiskla jednu nohu k druhé.

Bohyně vášně

Samantha se nebála být vidět, což dokazovala i častým nošením červené barvy. Zbožňovala ji na šatech, především těch pouzdrových, ale i sukňových kostýmcích. A právě tato barva odrážela její moc, silnou energii a v mužských očích představovala symbol vášně. Ne nadarmo tak byla královnou ložnice a všeho, co se s ní pojí – včetně spodního prádla a oblečení na spaní. Pamatujete si na tento sytě růžový kousek doplněný o pestrobarevné peří připomínající papouška? Zmiňujeme ho ze zištného důvodu. Právě tato pyžamová výstřednost je nyní velkým hitem a popularita peří bude určitě ještě gradovat.

V hlavní roli doplňky

Nikdy nezapomínala na doplňky. Typické byly pro ni zlaté šperky v podobě náramků či náušnic, její hlavu zdobily nejrůznější pokrývky hlavy – od mohutných, nápadných klobouků přes plastické sportovní kšilty až po vlasové šátky a nechyběly jí ani nejrůznější typy slunečních brýlí.

Excentričnost i elegance

Mix stylů je to, proč se s ní ztotožňoval nespočet žen. S oblibou nosila zvířecí vzory i třpytivé materiály hodné bujarých a nekontrolovaných večírků, ale také milovala kancelářskou módu, pasové sukně i kostýmky v radostné paletě barev, ale i v té sofistikované.

Připomeňte si Samanthiny outfity v naší fotogalerii: 

Autor: Žaneta Podlahová