Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Kim Cattrall slaví 67. narozeniny! Jak vypadá Samantha ze Sexu ve městě po 20 letech?

21. srpna 2023 | 06:00

Kultovní seriály o módě, ženství, sexu a vztazích vždy vítáme s otevřenou náručí, a tak se s nadšením setkalo i pokračování Sexu ve městě v podobě desetidílné série nazvané And Just Like That (Prostě jen tak). V pokračování ikonického seriálu nám však silně chyběla Samantha Jones. Proč nám tolik utkvěla v paměti a jak vypadá herečka Kim Cattrall po dvou dekádách své největší slávy?

 

Pokračování tolik ikonického seriálu z přelomu tisíciletí je ve zcela novém kabátě. Živelná Samantha Jones, kterou ztvárňovala Kim Cattrall, jež byla pro mnohé hlavní hvězdou, totiž odmítla v natáčení pokračovat. Již několikrát se herečka nechala slyšet, že je pro ni Sex ve městě uzavřenou kapitolou, kterou již nechce otevírat. V rozhovoru pro Piers Morgan’s Life v roce 2017 navíc uvedla, že s dalšími třemi hrdinkami seriálu nikdy nebyla kamarádka. „Byly jsme kolegyněmi a v některých ohledech je to správný přístup, protože pak máme jasnou hranici mezi profesionálním životem a tím osobním,“ sdělila v pořadu. Není však tajemstvím ani to, že se Sarah Jessikou Parker alias seriálovou Carrie Bradshaw má napjaté vztahy.

Kim Cattrall na druhou stranu nebyla pro restart ikonického seriálu ze strany tvůrců oslovena. „Nežádali jsme ji, aby byla součástí pokračování, protože dala jasně najevo, že to není něco, čemu by se chtěla věnovat, a nám to už nebylo příjemné,“ sdělili. Samantha se nám ale přece jen nakonec vrátí, a to na konci druhé série, kde se objeví v jedné scéně. 

Na video z natáčení And Just Like That se podívejte zde:

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Profimedia

My si ale nyní připomeneme při příležitosti krásných narozenin, které slaví Kim Cattrall 21. srpna, jak vypadalo před 20 lety její druhé já – Samantha! V naší fotogalerii naleznete snímky z filmové podoby, ale i to, jak vypadá 67letá herečka nyní. Stále je to kočka!

Proč nám Samantha tolik chybí? Tohle jsou důvody!

Minulost odráží budoucnost

Pojďme si teď připomenout styl zářné hvězdy, která nám v novém pokračování chybí, a zavzpomínat tak na její nejlepší módní momenty. Protože Samantha nás toho hodně naučila nejen o mužích a sexu, ale i o stylu a sebeprezentaci. Proč ji tak bezmezně milujeme?

Protože každá chceme být neohrožená, nebojácná, tolik nezávislá, energická a upřímná s přijatelnou dávkou drzosti jako ona. Přidejme přirozenou smyslnost, rafinovanost a obdiv a máme komplexní balíček femme fatale. A právě ženu sršící sex-appealem stvořila nejen její povaha, ale i styl jejího šatníku a především řeč těla. Měla totiž pohled šelmy, půvabný úsměv, její krok byl rázný, svižný, ale zároveň elegantní, a když stála či seděla, vždy ladně tiskla jednu nohu k druhé.

Bohyně vášně

Samantha se nebála být vidět, což dokazovala i častým nošením červené barvy. Zbožňovala ji na šatech, především těch pouzdrových, ale i na sukňových kostýmcích. A právě tato barva odrážela její moc, silnou energii a v mužských očích představovala symbol vášně. Ne nadarmo tak byla královnou ložnice a všeho, co se s ní pojí – včetně spodního prádla a oblečení na spaní. Pamatujete si na tento sytě růžový kousek doplněný o pestrobarevné peří připomínající papouška? Zmiňujeme ho ze "zištného" důvodu. Právě tato pyžamová výstřednost je nyní velkým hitem a popularita peří bude určitě ještě gradovat.

V hlavní roli doplňky

Nikdy nezapomínala na doplňky. Typické byly pro ni zlaté šperky v podobě náramků či náušnic, její hlavu zdobily nejrůznější pokrývky – od mohutných, nápadných klobouků přes plastické sportovní kšilty až po vlasové šátky – a nechyběly jí ani nejrůznější typy slunečních brýlí.

Excentričnost i elegance

Mix stylů je to, proč se s ní ztotožňoval nespočet žen. S oblibou nosila zvířecí vzory i třpytivé materiály hodné bujarých a nekontrolovaných večírků, ale také milovala kancelářskou módu, pasové sukně i kostýmky v radostné paletě barev, ale i v té sofistikované.

Autor: Žaneta Podlahová