Co je to boho styl: Květiny, motivy, ale i krajky | Pro ženy | Blesk.cz

Boho styl není jen pro mladé! Sluší i zralým ženám s křivkami

22. listopadu 2017 | 06:00

Přirozený, ženský a uvolněný, tak by se dal definovat boho styl. Outfity připomínající indiány a dobu hippies si zamilujete. Navíc se nehodí jen na letní festivaly, ale unosíte ho i v zimních měsících.

Do boho stylu jednoznačně patří třásně, krajky a divoké vzory – od květin přes pruhy až po aztécké motivy. Barvám vévodí ty zemité, přírodní tóny. Rozhodně se nejedná jen o oblečení, ale také o doplňky. Třásně i vzory se mohou objevit na kabelkách, šálách, ale třeba i na náušnicích.

Jako doplněk můžete využít i klobouky nebo sluneční brýle, zaměřte se hlavně na ty kulaté – takzvané lennonky. Nosí se však i čelenky, a to jak látkové, tak květinové. Nezapomínejte ani na účes. Ideální jsou nejrůznější zapletené účesy nebo rozpuštěné mírně vlnité vlasy.

Mezi kousky, které do boho stylu jednoznačně patří, se počítají dlouhé rozevláté šaty, delší kardigany, ponča a džíny, zejména ty zvonové. Nenechte se zmýlit: boho se nehodí jen na léto, ale právě díky svetrům a vrstvení ho využijete i v zimě.

Boho styl pro plnoštíhlé

Tento styl si mohou dovolit ženy všech věkových kategorií, rozhodně se nejedná o módu pouze pro mladé dívky. Ve vyšším věku by se měla žena pouze mírnit a dávat si pozor na bláznivé kombinace. Lepší je zvolit jeden kousek v boho stylu a zkombinovat ho s dalšími jednoduchými kousky. Jestli jste v oblékání zběhlejší a troufnete si na víc, kombinujte klidně i několik vzorů, jen si vždy zvolte jeden ústřední nejvýraznější kousek.

Radovat se mohou i silnější ženy. Stačí si s oblečením pohrát a bude sedět každé postavě. Pokud máte silnější nohy a větší zadeček, volte tmavší spodek, nejlépe jednobarevný. K němu pak zvolte vzorovaný barevný vršek. Zkrátka na problémové partie nejlépe sednou tmavší barvy a nejlépe kousky bez vzorů.

Jak na boho styl? Inspirujte se v naší fotogalerii:

Festivalová móda: Tyhle kousky nutně potřebujete!

Autor: Markéta Tošnarová