Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno, bouřka 30°C

Jitka Čvančarová ve Varech: Jaké róby vynesla v minulých letech? Tyhle šokovaly i sklízely obdiv!

2. července 2022 | 06:00

K filmovému festivalu neodmyslitelně patří tradiční přehlídka rób známých krásek, které se na oslavném rudém běhounu přou o největší pozornost. Tu největší si minulý rok ukrojila půvabná herečka Jitka Čvančarová svoji dlouhou modrou róbou a získala tak pomyslný titul Nejdiskutovanější šaty roku. Letos proto byla nejočekávanějším hostem red carpet, na ten však Jitka nedorazila.

Modré šaty z dílny slovenského návrháře Borise Hanečky sklidily mnoho kritiky, na sociálních sítích pak posměšná přízviska. Nejčastěji byly šaty označovány jako zakrývací materiál na střechy po moravském tornádu, který minulý rok způsobil markantní škody. Několik vtípků mířily i od grafika, vtipálka Tomáše Břínka alias TMBK, který opulentní róbu po roce připomněl. Na Instagramu sdílel obrázek, na kterém jsou tři kamiony s označením „RÓBA JITKY ČVANČAROVÉ“. K popisku pak připsal: „Už míří do Varů.“

Jitka ho dlouho nenechala bez reakce. Nejdříve se vtipu zasmála a poté sdělila, že se jistě musel jeden kamion ztratit: „To se ale musel jeden ztratit, měly být dohromady 4! Z každé světové strany jeden kus látky! Uff, no, budu muset jít holt z jedné strany nahá! Tak to vám tedy nepřeju..,“ s důvtipem okomentovala příspěvek.

VIDEO: Jitka Čvančarová o proslulých modrých šatech

Video se připravuje ...
Jitka Čvančarová nezklamala! Obří dekolt v modré lavině a slova o užívání • VIDEO: Markéta Reinischová

Nebylo to však poprvé co na sebe herečka výběrem šatů strhla veškerou pozornost. Jinak tomu totiž nebylo ani v roce 2017, kdy vynesla odvážnou róbu z dílny Natali Ruden. Do očí bijící byla nejen svoji výraznou, ostře fuchsiovou barvou, ale také pekelně hlubokým výstřihem. Ne vždy je ale česká herečka za provokativní šelmu. Jindy je za něžnou krásku či elegantní dámu. Bylo tomu například v roce 2015, kdy oblékla bělostné dlouhé šaty s kulatým výstřihem vysoko u krku, které doplnila tyrkysovou chlupaticí se zavazováním na mašli a stylovými fialovými lodičkami v ostré špičce. V roce 2013 pak ohromila čirou noblesou prostřednictvím černých dlouhých okázalostí, které zvolila jak na zahajovací, tak i na závěrečnou ceremonii.

Jak přesně vypadaly, se podívejte do naší fotogalerie. Tam kromě nich naleznete šaty za posledních sedm ročníků, ale i Jitčinu módu mimo červených koberců. Do ulic lázeňského města volí volné střihy, květinové i pruhované vzory, ale i výrazné barvy.

Autor: Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...