Čtvrtek 28. leden 2021
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Oblačno, sněžení 1°C
Premium

Jak správně pečovat o kudrnaté vlasy? Známe metodu, díky které budou vypadat skvěle

9. ledna 2021 | 06:00

Na první pohled se může zdát, že majitelky kudrnatých vlasů mají vyhráno. Jejich vlasy totiž mají přirozený objem, méně se mastí a účes je v podstatě hotový. Pravdou ale je, že kudrny potřebují mnohem více péče než rovné vlasy. Když nemají svůj den, vznikne vám na hlavě tak akorát nevzhledné "hnízdo". Existuje však metoda, díky které budou vaše kudrnaté vlasy krásné každý den.

Není žádnou novinkou, že ženy s rovnými vlasy touží po kudrnatých, a naopak. Pokud jste majitelkou kudrnatých vlasů, ale nejste s nimi vůbec spokojená, pak se o ně nejspíš nestaráte dobře. Kudrnaté vlasy jsou krásné, ale vyžadují mnoho péče. Bývají suché, mají tendenci krepatět a potřebují hydrataci.

Majitelky kudrnatých vlasů se ve snaze dodat svým vlasům nějaký tvar a zkrotit kudrny často uchylují k jejich žehlení či kulmování. To jim však vůbec neprospívá a mnohdy jim takovým způsobem ještě více uškodí. K tomu, abyste zkrotila svou hřívu, je potřeba vědět, jaké přípravky vašim vlasům svědčí, a zvolit správnou techniku jejich mytí.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Autor: Aneta Valešová