Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Test odličovačů na oči: Které nepálí a spolehlivě odlíčí?

15. února 2018 | 06:00

Spousta žen používá micelární vody, kterými odlíčí jak pleť, tak i make-up v očním okolí. Ale co když vás micelární vody ve většině případů pálí a hledáte něco, co šetrně odlíčí klidně i voděodolnou řasenku? Přečtěte si, které přípravky pro odlíčení očí vyhovovaly nám v redakci!

Odličování pleti by nemělo pálit. Nikdy a v žádném případě. Pokud se vám to děje, měla byste se co nejdříve porozhlédnout po nějaké náhradě. Zvláště pokud jde o oční okolí. Žádná z nás si přece nechce přidělávat vrásky. Záležet byste si měla dát i na způsobu odličování. Rozhodně víčko nedřete velkou silou. Navlhčete dostatečně tampon odličovačem, přiložte ho na víčko a nechte chvilku působit. Jemnými pohyby směrem dolů pak make-up odstraňujte.

Tyto odličovače očního make-upu jsme vyzkoušely v redakci. Který je nejlepší?

Odličovač očí Bachovy květy, Alverde, 59,90 Kč (100 ml)

Koupíte v síti drogerií dm.

Bohužel, tenhle přírodní produkt pro mě znamenal zklamání. Používám řasenku a někdy i tužku na oči a s nimi si v podstatě neporadil, takže pro mě je k nepoužití. Navíc v oblasti očí trochu pálil, což jsem od přírodního produktu nečekala. Slušně zvládl make-up, ale to není to, co mi od očního odličovače stačí.

Známka jako ve škole: 4

Odličovač make-upu na oční partie Lavera,  115 Kč (30 ml)

Koupíte na www.organictime.cz.

Lavera je má oblíbená značka, protože je šetrná k pleti, životnímu prostředí a přitom si drží rozumnou cenovou politiku. Odličovač očí splňuje přesně to, co potřebujete, snadno se nanáší a opravdu rychle odlíčí i pořádné nánosy řasenky. Nemusíte se přitom bát, že vás citlivé okolí očí bude pálit – což se mi jinak děje téměř vždy.

Známka jako ve škole: 1 

Ošetřující přípravek k odlíčení očních partií Avon True, 139 Kč

Koupíte na www.avon.cz.

Jemné mléko, které spolehlivě odlíčí make-up. Pro mě mělo jen jedinou nevýhodu – štípalo mě do očí. Mám je ale opravdu citlivé, a co většině vyhovuje, mně vadí. Hodí se tedy spíš pro ty, kteří netrpí tímto problémem. Další věcí je to, že pak je oční okolí trochu upatlané a mám potřebu si oči opláchnout vodou. S make-upem si ale poradí na jedničku!

Známka jako ve škole: 3

Jemná olejová odličovací emulze na oči a obličej pro citlivou pokožku Manufaktura, 179 Kč (160 ml)

Koupíte v kamenných prodejnách nebo na www.manufaktura.cz.

Odličovací emulze od Manufaktury je přírodní dvousložkový odličovač na celý obličej včetně očí a očního okolí. Je velmi jemný na olejové bázi, takže šetrně odlíčí i voděodolnou řasenku. Nikdy při odličování očí olejem nedokážu zabránit tomu, že se mi dostane do očí. Manufaktura v očích nepálí, ale stejně pak oči slzí. Je ideální na večer, když se odličujete po celém dni, protože oční okolí po emulzi zůstane krásně hydratované.

Známka jako ve škole: 1

Expresní odličovač na oči s chrpou Pur Bleuet, Yves Rocher, 199 Kč (200 ml)

Koupíte v kamenných prodejnách nebo na www.yves-rocher.cz.

Některé odličovače si s řasenkou jen tak snadno neporadí, to ale nebyl případ odličovače Yves Rocher s chrpou. Řasenka jde krásně dolů, nezabere vám to mnoho času a hlavně odličovač vůbec nepálí, nedráždí oční okolí, takže je vhodný i pro citlivější oči. Vadila mi akorát jeho mastnější konzistence.


Známka jako ve škole: 2  

Odličovač na oči DermatoClean, Eucerin, 215 Kč (125 ml)

Koupíte v síti lékáren.

Odličovač očí od Eucerinu funguje na olejové fázi a jsem z něj opravdu nadšená. Je bez parfemace a k očím je opravdu šetrný, nedráždí je, nepálí. Navíc dobře odličuje, není potřeba na oko tlačit a používat navlhčený tampon několikrát. Pokožka je po odlíčení vláčná a nevysušená. Před použitím je nutné ho protřepat. Jediným negativem je jeho vyšší cena.


Známka jako ve škole: 1-

Odličovač očního make-upu For Life a Madaga, 223 Kč (200 ml)

Koupíte na www.forlifemadaga.com.

Dvoufázový odličovač je bez parfemace, na což nejsem u této značky vůbec zvyklá, ale v tomto případě to je asi na místě. Odličuje velice snadno. Funguje tak, jak má, nic mě na něm nezklamalo ani nenadchlo.

Známka jako ve škole: 1

Čistítko Ultrabland, Lush, 295 Kč (50 ml)

Koupíte v kamenných prodejnách nebo na http://cz.lush.com.

Tento odličovací balzám není určen jen na oči, ale i na celý obličej. Každopádně oči odličuje dokonale. Je na olejové bázi a je vyroben z přírodních ingrediencí, takže nedráždí v očích, ale s make-upem si skvěle poradí. A stačí ho troška. Prostě ho jen rozetřete v navlhčených dlaních, promnete na obličeji, setřete vatovým tamponkem s tonikem a je hotovo.

Známka jako ve škole: 1

Jemný odličovač očního make-upu Rituals, 305 Kč (125 ml)

Koupíte v kamenných prodejnách nebo na www.rituals.cz.

Na tomto odličovači mě nejdříve překvapilo to, že otvor, kterým se aplikuje dvoufázový produkt na vatový tampon, je velice malý a musíte vynaložit trochu úsilí, abyste ho navlhčila. Potom jsem ale zjistila, že mi to vyhovuje víc, než když se mi vylije na vatu příliš mnoho tekutiny. Takhle za prvé šetříte a za druhé vám potom odličovač neteče do očí. Okolí kolem očí je po odlíčení nádherně jemné.

Známka jako ve škole: 2

Oční odličovač Pevonia, 708 Kč (200 ml)

Koupíte na www.beautysense.cz.

Sedm set korun za dvě stě mililitrů je opravdu dost. Po vyzkoušení ale můžu říct, že za ty peníze opravdu stojí. Jedná se o přírodní produkt, takže je velmi šetrný. Vůbec mě v očním okolí nepálil, a to je co říct. Spíše ho zklidňoval a příjemně ochladil. To se po náročném dni vážně hodí. Může za to asi to, že obsahuje výtažky z okurky. Další výhodou je balení ve spreji, které mi vyhovuje nejvíce.

Známka jako ve škole: 2 (kvůli vysoké ceně)

 

Autor: Lucie Houdková