Vlasy v létě: Čím jim škodíte a jak je dát zase do pořádku? | Pro ženy | Blesk.cz

Vlasy v létě: Čím jim škodíte a jak je dát zase do pořádku?

17. července 2018 | 06:00

Během léta naše vlasy dostávají pořádně zabrat. Slaná a chlorovaná voda jim zrovna dvakrát neprospívá, a proto je důležité se o ně pořádně starat. Stejně jako chráníte před slunečními paprsky své tělo, nezapomínejte ani na vlasy. 

Pokud vás příroda obdařila navíc suchými vlasy, o to větší péči byste své hřívě měla dopřát. Slunce, slaná a chlorovaná voda jsou obrovskou zátěží pro vaše vlasy i vlasovou pokožku. Stejně jako se mažeme ochranným krémem, musíme chránit i vlasy, které potřebují zvýšený příjem kolagenu a keratinu, které se během letních měsíců rychleji vytrácejí.

Odbarvené a barvené vlasy reagují na slanou vodu citlivěji než vlasy nebarvené. U blondýnek pak dochází k vysušování a cuchání vlasů. Brunetky a černovlásky zase mívají problém se "šisováním", neboli blednutím barvy. UV zářením se totiž rozpouští vlasové barvivo melanin, a proto vlas bledne.

Během letních měsíců vyměňte běžný šampon a kondicionér za hydratační, a to nejlépe bez silikonů a parabenů. Vybírejte přípravky vhodné pro toto období. Zajistí vašim vlasům regeneraci a ochranu před UV zářením.

Pro intenzivní ochranu se pak doporučují vlasové oleje a bezoplachové přípravky. Pokud máte dlouhé vlasy, naneste do délek ochranné sérum a vlasy zapleťte do copu. Zabráníte tím vysušení a zacuchání vlasů. Než vyrazíte na sluníčko, ošetřete vlasy sprejem, který je určen pro ochranu vlasů před teplem a UV zářením.

Prohlédněte si v galerii nejlepší pomocníky v boji proti suchým a poškozeným vlasům:

Snažte se chránit si své vlasy během pobytu u bazénu nebo u moře prodyšnou pokrývkou hlavy. Zabráníte tak i případnému úpalu nebo úžehu. Po plavání ve slané nebo chlorované vodě si vlasy vždy opláchněte sladkou vodou. Večer pak vlasy umyjte hydratačními přípravky a alespoň jednou týdně aplikujte do vlasů masku. 

Autor: Aneta Valešová