Pravá francouzská delikatesa: Mandlové makronky! | Pro ženy | Blesk.cz

Pravá francouzská delikatesa: Mandlové makronky!

2. listopadu 2012 | 12:00

Ochutnejte opravdovou francouzskou delikatesu - mandlové makronky! Už jste jedli jemňoučké mandlové pusinky slepované sladkým krémem? Šéfcukrář známé pražské Brasserie La Gare Pavel Juraška vás je naučí péct.


Francouzské cukroví macarons  nebo také makronky jsou malé mandlové laskonky slepované ochucenou náplní. Typické jsou pro ně hladké vypouklé vršky a jemné vláčné střídky. I když dnes patří k chloubám předních francouzských cukráren, jedná se zřejmě o italský vynález.

Delikátní cukroví plněné jemným krémem si můžete koupit ve Francii nebo Rakousku za 2 až 3 eura. Teď máte navíc příležitost vyzkoušet si jeho přípravu také ve svém domácí kuchyni.


Suroviny (na 40 kousků):
Na těsto -
250 g mandlové moučky nebo velmi jemně umletých loupaných mandlí
250 g moučkového cukru
200 g bílků
225 g krupicového cukru
75 ml vody
špetka soli

Na náplň -
marmeláda
čokoládová ganage (vyšlehaná směs bílé nebo tmavé čokolády a šlehačky)
mascarpone s ovocem
máslový krém

Postup:
Mandlovou moučku smícháme s moučkovým cukrem, bílky rozdělíme na polovinu a jednu půlku vyšleháme se špetkou soli do husté pěny. V kastrůlku připravíme na mírném ohni cukrový rozvar z krupicového cukru a vody, až dosáhne teploty 118 °C (pokud nemáme teploměr na vaření, zkusíme rozvar fouknout přes drátěné očko, až se začnou dělat bublinky, je hotov).

Rozvar vlijeme na třikrát do připraveného sněhu a vyšleháme. Druhou polovinu bílků smícháme s mandlovou moučkou a moučkovým cukrem na hustou kaši. Až sníh mírně vychladne, vmícháme ho do kaše.

Směsí naplníme cukrářský sáček a na plech vyložený silikonovou podložkou nebo pečicím papírem nastříkáme dál od sebe kolečka o průměru zhruba 3 cm. 

Kolečka necháme 45 odpočinout a pak je pečeme 9 minut při teplotě 180 °C (délku pečení je třeba vyzkoušet, makronky mají zůstat uvnitř měkké).

Cukroví necháme na plechu vychladnout, pak ho opatrně sundáme a naplníme podle vlastní chuti.

Do těsta můžeme přidat skořici, kokos, potravinářské barvivo, kakao nebo mleté pistácie podle toho, pro jaký druh makronek máme právě chuť.

Šikovné rady
•    Neplněné makronky můžete skladovat několik týdnů v uzavřené dóze na suchém místě, případně je zmrazit.
•    Pokud budete plnit makronky například mascarpone, udělejte to až těsně před podáváním, aby se cukroví nerozteklo.
•    Před pečením můžete makronky posypat mletou skořicí, kakaem nebo drcenými pistáciemi.
Autor: ot