Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Problémy ve vztahu? Pokud dělá těchto 7 věcí, rozejděte se s ním

 • 28. srpna 2016 | 06:00

  V každém vztahu se čas od času objeví problémy a žádný není každý den zalitý sluncem. Některé problémy jsou ale vážnější než ty druhé. Pokud si nejste jistá, jestli má váš vztah budoucnost a jestli byste s ním měla zůstat, zamyslete se nad tím, jak se k vám váš partner chová. Pokud dělá některou – nebo více – z těchto věcí, měla byste se opravdu zamyslet nad rozchodem.

 • Je vůči vám přehnaně kritický

  Autor: shutterstock.com

  Pokud se dnes a denně dozvídáte jen to, co jste udělala nebo děláte špatně, zatímco všechno ostatní je považováno za samozřejmost, je to jasným důkazem toho, že se ze vztahu vytratily respekt a ohleduplnost. Ze vztahu by drobná ocenění a také komplimenty, ať už z jedné nebo z obou stran, nikdy vymizet neměly.

 • Má potřebu vás kontrolovat

  Autor: shutterstock.com

  Otázky, co jste měla k obědu nebo co budete dělat po práci, jsou samozřejmě důkazem toho, že ho zajímá, jaký máte den. Nic se ale nemá přehánět. V případě, že má váš partner potřebu vědět o každém vašem kroku, případně vám radí, co byste měla udělat lépe (čili podle jeho představ), nemáte co do činění s bytostí, která vás respektuje, ale s člověkem, který vás chce kontrolovat jako svůj majetek.

 • Nevěnuje se vám

  Autor: shutterstock.com

  Samozřejmě spolu nemusíte trávit 24 hodin denně 7 dnů v týdnu, ale pokud vám nevěnuje téměř žádný svůj čas a přednost mají přátelé, koníčky a zábava, je s vámi spíš ze setrvačnosti a pohodlnosti, než že by mu na vás záleželo. To, co dělá vztah trvalým a pevným, jsou zpravidla společné zážitky. Pokud spolu téměř nic nepodnikáte, těžko nějaké získáte.

 • Chová se hrubě

  Autor: shutterstock.com

  A tím nemáme na mysli jen fyzické násilí, které je samo o sobě okamžitým důvodem k ukončení vztahu. I pokud je partner hrubý, neustále ve špatné náladě, odsekává vám nebo máte pocit, že většina z toho, co se děje, je vaše vina, je na čase vzít nohy na ramena. Ze vztahu s despotickým tyranem se nikdy pohádka nestane.

 • Snaží se vás měnit

  Autor: shutterstock.com

  Je hezké, pokud se partneři navzájem inspirují a učí se od sebe. Nikdy by ale nemělo jít jen o jednostranné požadavky naplňovat nerealistická očekávání. Slyšíte-li neustále, že byste měla být hubenější, úspěšnější v práci, věnovat se víc rodině, případně všechno dohromady, měla byste se zamyslet nad tím, jestli je partner opravdu zamilovaný do vás, nebo spíš do své představy o tom, jaká byste měla být.

 • Nekomunikuje

  ..
  Autor: shutterstock.com

  Pokud trávíte večery tak, že vy se koukáte na televizi a on do počítače, nakupovat chodíte sama, na dovolené jste nebyli, ani nepamatujete, a prakticky spolu nemluvíte, protože vlastně ani nemáte o čem, žijete spíš vedle sebe než spolu. Otázkou je, jestli je to to, co chcete.

 • Lže a podvádí

  ..
  Autor: shutterstock.com

  Jistě, nevěra není nic nového a zkrátka se občas děje. Pokud ale víte, že váš partner má milenku, se kterou tráví čas, a vy jste z toho nešťastná, měla byste se k situaci postavit. Jen malé procento lidí je totiž ve vztahu tak tolerantních, aby byli ochotni se o partnera dělit. Jestli mezi ně nepatříte, budete se muset rozhodnout, chcete-li v trojúhelníku pokračovat.

Autor: Brigita Zemen
Diskuse ke článku
.