Snižte ještě teď váhu až o 3 kg! Velikonoční hody se nebezpečně blíží | Jak zhubnout | Blesk.cz

Snižte ještě teď váhu až o 3 kg! Velikonoční hody se nebezpečně blíží

 • (iStock)
  8. dubna  2019 
   06:00

  Chystáte se o Velikonocích na návštěvu k rodině, kde vás čeká vedle pomlázky i pořádná nálož svátečního jídla? Pokud jste na sobě pracovali už od Nového roku, pak si zasloužíte odměnit se. Buďte však opatrní, abyste o své výsledky kvůli velikonočnímu hodování nepřišli! Zkuste svůj dietní režim trochu přitvrdit, a být tak o krok napřed. Kilo až dvě navíc z Velikonoc vás pak nebudou tolik mrzet.

 • Chůze za každé přiležitosti

  Snažíte se pravidelně cvičit, a přesto nejde váha dolů tak rychle, jak byste si přáli? Zvyšte svůj denní výdej obyčejnou chůzí! Možná vám chybí zcela přirozený pohyb, a to obzvlášť v případě, pokud jste osm hodin z celého dne proseděli v kanceláři.

  Mějte ale nad svým dietním režimem kontrolu a nenechávejte nic náhodě. Ve chvíli, kdy váš cíl bude nekonkrétní ve stylu "chodit více pěšky", nebudete mít o svém pohybu přehled. Stejně jako u cvičení, i u chůze si určete konkrétní cíle.

  Zařaďte hodinovou procházku ideálně čtyřikrát až pětkrát do týdne nebo se na cíl zaměřte v podobě počtu kroků. Ty můžete snadno monitorovat pomocí chytrého telefonu. Uvidíte, že jakmile denně splníte deset tisíc kroků, vaše postava se začne rázem měnit! Jarní počasí vás navíc bude motivovat a výsledky jakbysmet.

  Kroky naberete snadno i v práci. Snažte se být aktivní při každé příležitosti a jednou za hodinu vyběhnout schody nebo udělat alespoň pár kroků po pracovišti.

 • Vynechte zcela sladkosti

  Tentokrát už vás kolegyně na jednu malou pralinku nepřemluví. V následujících čtrnácti dnech zapomeňte na jakékoli ústupky a kompromisy. Možná si pak uvědomíte, kolik jich denně uděláte.

  Na slazené nápoje zcela zapomeňte a vyhýbejte se i umělým sladidlům, která sice neobsahují kalorie, ale zato mohou často stimulovat vaši chuť na sladké.

  I když je ovoce velice zdravé, zkuste si ho dopřávat pouze ke snídani, a to v podobě jednoho kusu nebo hrsti. Vybírejte ale pouze ovoce čerstvé nebo mražené, nikoli sušené, kterého byste si mohli dopřát pouze minimální množství.

 • Snižte mírně příjem sacharidů

  Zvyšte příjem bílkovin a zdravých tuků, a naopak snižte množství sacharidů. Tělo pozitivně zareaguje na změnu a zároveň se zbaví přebytečné vody, kterou sacharidy zadržují.

  Nepouštějte se však do extrémů v podobě nízkosacharidové diety. Po Velikonocích by vás naopak mohl čekat jojo efekt. Na svačinu si místo ovoce dejte hrst ořechů a na večeři přílohu zcela vynechte. Hladu se ale bát nemusíte. O to větší by totiž měla být vaše porce bílkovin a zdravých tuků.

  Připravte si zeleninový salát s kuřecím masem a polovinou avokáda, omeletu ze tří vajec nebo salát caprese se lžící bazalkového pesta nebo olivového oleje.

 • Zapomeňte na alkohol

  Večery ve společnosti přátel spojte s chutnou dietní večeří, ale tentokrát bez sklenky vína. Alkohol totiž patří k dalším kompromisům, které často ženy v dietě dělají.

  I když si vyberete bílé suché víno, pouhé dva decilitry obsahují okolo 150 kalorií. Nejčastěji však skončíte alespoň u dvou skleniček, a ty už snadno kaloricky nahradí večeři. Jakmile se takových společenských večerů během týdne sejde více, není divu, že vám váha neklesá.

  Nahraďte alkohol bylinkovým čajem na podporu trávení nebo kvalitního spánku. Uděláte něco pro své zdraví a ranní vážení bude o to příjemnější, jelikož většina bylinkových čajů pomáhá s odvodněním organismu.

 • Zařaďte do jídelníčku přírodní spalovače

  Dietní jídelníček je k redukci nezbytný. Nezapomínejte ale ani na potraviny, které podporují spalování tuků. Zcela jednoduše tak podpoříte hubnutí a nemusíte utrácet stovky korun za drahé spalovače, jejichž účinek je stejně minimální.

  Mezi základní přírodní spalovače patří:

  • skořice
  • chilli
  • zázvor
  • káva a zelený čaj
  • citrusy (obsahují synefrin a vitamin C).

/
Autor: Veronika Duží

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji