Liposukce: Bolí? Kolik tuku je možné odsát? Jak dlouho budu v nemocnici? | Jak zhubnout | Blesk.cz

Přemýšlíte o liposukci? Pět nejčastějších otázek, na které musíte znát odpověď

 • (iStock)
  11. dubna  2018 
   06:00

  Odsátí tuku z problémových partií, neboli liposukce, by nemělo být hlavním nástrojem hubnutí. Může však pomoci zformovat postavu a nastartovat sebevědomí pro další kroky na cestě za vysněnou postavou. Co chtějí ženy vědět, než se na ni objednají? Přemýšlíte o ní a potřebujete více informací? Nejčastější otázky jsme položili za vás plastickému chirurgovi Peteru Ondrejkovi z Medicom Clinic.

 • Bolí liposukce?

  Citlivé může být napouštění tumescentního roztoku do podkoží. Po chvilce ale začíná působit anestetikum a samotný zákrok již necítíte. Anestetikum v podkoží působí ještě několik hodin po zákroku. Mírná bolest se přihlásí až při rekonvalescenci, kdy se poškozená pokožka a podkoží hojí.

 • Kolik kilogramů tuku lze najednou odsát?

  Množství odsátého tuku se neurčuje kilogramy, ale mililitry. Závisí na celkové hmotnosti klienta a na velikosti problematické partie. Výsledek liposukce nelze měřit kilogramy, ale měří se centimetry. Záleží na celkové hmotnosti klienta a velikosti problematické oblasti.

 • Zůstanou po liposukci jizvy?

  Po liposukci budete mít zhruba 0,5 cm dlouhé jizvičky, které se nešijí, pouze se překryjí náplastí. Nejpozději do jednoho roku ale zcela splynou s okolní pokožkou a nebudou vůbec vidět.

 • Jak dlouho musím být v nemocnici?

  V případě liposukce v lokální anestezii odcházíte ihned po zákroku domů. Při celkové anestezii je nutný jeden den pobytu na klinice. Při liposukci v lokální anestezii dojde ke znecitlivění pouze problematické oblasti, přičemž klient je plně při vědomí a může s lékařem spolupracovat.

 • Musím s liposukcí počkat až po porodech?

  Nemusíte. Odsáté tukové buňky v problematické oblasti se již nikdy neobnoví. Liposukci tedy můžete podstoupit jak před dětmi, tak i po nich.

  Bude kůže po liposukci viset? To a odpovědi na další časté otázky najdete na mojezdraví.cz

/
Autor: Marie Hejlová

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji