Povánoční detox: Zbavte se břicha, které vám zůstalo po kaprovi, salátu a cukroví

Povánoční detox: Zbavte se břicha, které vám zůstalo po kaprovi, salátu a cukroví
26. prosince  2017 
 06:00

Proč si dávat detox a ulehčit žaludku? Jen si vzpomeňte, kolik jste toho snědli během vánočních svátků. Smažené a tučné jídlo dalo vašemu tělu pořádně zabrat. Když k tomu ještě přičtete několik skleniček alkoholu, malá katastrofa je téměř na světě. Detoxem vyčístíte své tělo od všech látek, které zatěžují trávení a oslabují organismus. A to se před Silvestrem bude hodit. Účelem detoxu není shodit kila, ale dostat naše tělo znovu do pohody. Přece jenom svátky jsou dlouhé a co se jídla týče velice náročné. Pokud nechcete na Nový rok zaplakat nad svou váhou, dejte si od těžkého jídla trošku oddych. Jak na to? 

Vsaďte na citrony a probiotika

Nedovedete si ráno představit bez šálku dobré kávy? Zkuste ji na pár dní vyměnit za sklenici vody s vymačkaným citronem. Stejně jako káva, tak i tento nápoj podporuje vaše trávení. Zároveň pročistí játra a pomáhá při odkyselení vašeho těla. Pokud je vám těžko, cítíte se nafouklí a plní, sáhněte pro probioticích. Napomáhají lepšímu trávení a srovnávají hladinu mikroflóry ve střevech. Vyskytují se v jogurtu, kefíru, kysaném mléku nebo kysaném zelí. 

Nepodléhejte pokušení

Stále vám zbylo mnoho jídla? Místo toho, abyste se pořád přejídali, tak ho raději přenechejte někomu jinému. Během detoxikace je potřeba vyhnout se všemu, co by mohlo vašemu tělu udělat zle. Proto se vyhýbejte lepku, cukru, alkoholu a také kofeinu. Pokud se tedy cítíte po Vánocích stále plní, dejte si na pár dní pohov. Uvidíte, jak vám tato malá pauza pomůže, a vy si tak budete moct užít silvestrovský večírek. 

Potraviny, které jsou bohaté na antioxidanty a budou skvělým pomocníkem při detoxu, jsou například zázvor, česnek nebo červená řepa. Nezapomeňte na dostatek tekutin a kromě vody pijte také zelený čaj. Tělu ulevíte a věřte, že to ocení. 

Zacvičte si

Aby byl detox co nejúčinnější, tak je zapotřebí věnovat svůj čas také sportu. Rozhodně nemusíte trávit hodiny v posilovně. Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, určitě se vydejte na lyže nebo běžky. S rodinou můžete vyrazit sáňkovat a nebo se zkrátka můžete vydat na delší procházku. Každý pohyb se počítá a čerstvý vzduch vám udělá dobře. Pokud všechna tato pravidla dodržíte, můžete se spolehnout, že si silvestrovský večírek užijete a do nového roku vkročíte s čistou hlavou a lehčím tělem. 

Autor: Aneta Pařízková

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji