Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Seriál hubnutí: Redaktorka Alena zkouší podtlak a záření

10. dubna 2011 | 20:45

V našem seriálu vám čtyři statečné hubnoucí, Alenu, Terezu, Marii a Eriku, představíme z jiného pohledu. Zajímalo nás, v jaké životní fázi se v počátcích hubnutí nacházely, co od hubnutí čekaly a jak na tom byly s váhou v minulosti. A samozřejmě také, jaké úspěchy zaznamenaly po prvním týdnu.

Redaktorka časopisu Blesk pro ženy
Alena Dušková (31)

Výška: 160 cm
Hmotnost na začátku hubnutí: 69 kg
Cíl: Během dvou měsíců zhubnout minimálně 6 kilogramů a časem se dostat na 60 kilo.
BMI: 26,95

Moje první dieta

Tak tu jsem začala držet až někdy v 25 letech. V té době jsem si našla nového přítele, který rád vařil, byl spíš pasivní a moc jsme toho nepodnikali. Během krátké doby se moje váha vyšplhala na 67 kilogramů. Trochu mě to vyděsilo. Tenkrát běžel v televizi pořad Jste to, co jíte, a rady, jak hubnout, jsem čerpala z něj. Vynechala jsem sladké, omezila tučné, ozdravila jsem jídelníček. Začala jsem cvičit doma kalanetiku a chodila na aerobik. Zhubla jsem poměrně rychle, za nějaký čas po rozchodu jsem měla 58 kilogramů.

Jak jsem na tom se sebevědomím
Když jsem byla mladší, měla jsem sebedůvěry dost. I když jsem se nikdy nechlubila křivkami modelky, muži o mě měli zájem. Před rokem jsem ukončila dlouhodobý vztah a od té doby to nějak není ono. Možná i proto, že rozchod byl dlouhý a bolestný, nenastalo u mě takové to vzkříšení, nový život, nový elán. Spíš jsem se cítila ubitá a vysátá a s pár kily navíc.

redaktorka Alena
redaktorka Alena
Má současná „životní forma“

Trochu jsem uvízla ve fázi, kdy si nevím rady, do čeho napřít energii, jakým směrem jít. Vlastně vždycky jsem toužila mít dítě v sedmadvaceti, ale to už je mi čtyři roky „za plánem“, mám strach, abych něco neprošvihla. Moc bych si přála najít fajn partnera a mít s ním děti.

Vztah ke sportu a jídlu
Miluji jídlo. Ráda chodím do restaurací. Někdy mívám chuť na sladké, hlavně v období, kdy jsem ve stresu, jindy si tělo říká o maso a slaná jídla.
Sport mě moc baví, ale největší problém je „dokopat“ se. Mám ráda plavání a aerobik, chodím sportovat s kamarádkou, samota mě netěší – ani při sportu, ani v životě.

Jakou metodou hubne?

Aleně pomáhá hubnout přístroj Body-Space VacuTherm běžící pás TX5 „2v1“ v pražském Top Beauty Studiu. Odbourává tuky kombinací působení podtlaku a infračerveného záření. Domluvily jsme jí také několik konzultací s osobním trenérem Jiřím Haburou z Funatic Fitness Studia. Ten jí poradí, jak by se měla stravovat, a domluví si s ním nový pohybový režim.

Hubnutí s Bleskem pro ženy
Hubnutí s Bleskem pro ženy

Jak jsou na tom po prvním týdnu?

Alena Dušková (31)

„Trenér mi předepsal poměrně tvrdou dietu, takže musím přiznat, že jsem docela hladová. Snažím se ale všechno dodržet a doufám, že mi v příštím týdnu povolí víc. Poctivě chodím na přístroj, zatím žádné velké změny na těle necítím.“
Alenin jídelníček na první dny:
Snídaně: plátek celozrnného chleba s lučinou a kus zeleniny
Svačina: 2 kusy ovoce
Oběd: půl porce zeleniny, čtvrt porce bílkovin (maso, sýr, sója), čtvrt porce přílohy
Svačina: tři mrkve
Večeře: bílý jogurt (libovolné množství)

Marie Němcová (58)

* Hubne s programem na www.FitnessTV.cz
„Mám za sebou úvodní schůzku se zástupci FitnessTV. Teprve před pár dny mi došel plán jídelníčku a cvičení. Rozhodně ale nezahálím a už jsem si pár sestav z FitnessTV zacvičila a zavedla novinky do stravování. Co to se mnou udělá, teprve uvidím.“

Erika Pilátová (38)

* Hubne s trenérkou Lucií Dytrychovou ze Solárium Fitness BBC
„Do procesu jsem doslova ‚vletěla po hlavě‘, takže jsem za první týden zhubla tři kila, a tím vyděsila trenérku. Teď zvolňujeme, měly jsme pár lehčích tréninků a Lucie mě poslala do whirlpoolu a lehce si zaplavat. Jídelníček si hlídám sama, ale trenérka mi doporučila hříšný den, kdy můžu mlsat, abych to na začátku takzvaně nepřepálila.“

čtenářka Tereza
čtenářka Tereza
Tereza Jandová (21)

* Využívá specializované přístroje v Hypoxi studiu Snella a upravila podle doporučení studia jídelníček.
„Půl prvního týdne jsem promarodila. To mě ale neodradilo od toho, abych chodila na procedury a držela doporučený jídelníček. Už cítím, že mi malinko povolily kalhoty, takže první výsledky se dostavují.“

Příště se více seznámíme se čtenářkou Marií. A jaké pokroky v hubnutí udělaly dámy po dvou týdnech?

Autor: oli, Kbak