Ljuba Krbová: Svatba ztrácí na ceně, chápu, že se do ní lidé nehrnou

5. června 2017 | 06:00

V roli Aničky Liškové, kterou Ljuba Krbová (58) hraje v seriálu Ulice, se potýká s nevěrou manžela. V reálném životě má za sebou dva rozvody. Jejím manželem je už devět let novinář Ondřej Neff. Povídaly jsme si proto o vztazích, mužích, ale i o dceři Anně Marii (30).

S manželem Ondřejem Neffem jste devět let. Jaké je to v manželství?
My jsme spolu dlouho žili i bez manželství. A myslím, že v tom není velký rozdíl. Proto chápu mladé, že se do svatby moc nehrnou. Ale zase mi je jasné, že se najdou povahy, které ten papír raději mají. Myslím si, že už ztrácí na ceně. Shodli jsme se doma, že to možná bude jednou přežitek. Dřív, když byl někdo z rozvedené rodiny, byla to výjimka a on chudák. Dnes jsou rozvedené dvě třetiny lidí.

V Ulici má Ljuba Krbová náročnou roli s psychickou poruchou:

1080p 720p 480p 360p 240p
<p><strong>Hotovým peklem na zemi prochází v těchto dnech Ljuba Krbová v seriálu Ulice. Její postavě Aničce Liškové totiž scénáristé do příběhu vepsali vážnou psychickou poruchu, a ta s každým dalším dílem graduje. Dnes večer udeří naplno! Podívejte se na video…</strong></p> <p>Obsedantně kompulzivní porucha, to je nemoc, která propuká u Aničky Liškové poté, co pocítila obrovskou ránu, jíž ji do srdce zasadil její partner Bedřich Liška (Adrian Jastraban). Anička prožila obrovské zklamání a musela přijmout situaci, se kterou nepočítala ani v nejhorším snu. Sama nikdy děti mít nemohla, i když to bylo její největší přání. Ještě nedávno Bedřicha přemlouvala, aby si osvojili další dítě, on nechtěl, ale teď čeká miminko s manažerkou Jindrou (Bohdana Pavlíková). A to je pro Aničku situace, s níž se zkrátka nedokáže vyrovnat. <em>„Byl to pro ni obrovský šok, který v ní probudil obsedantně kompulzivní poruchu, což je psychická nemoc, která v člověku probouzí černé myšlenky a nutí ho se neustále přesvědčovat o tom, že je vše v pořádku,“</em> popisuje Ljuba Krbová<em>.  „Anička se neustále se ujišťuje o tom, že například vypla žehličku, že jsou všechny jehly v jehelníčku, že její nejbližší jsou v pořádku... Neustále kontroluje vše, co udělala. A bude se to stupňovat,“</em> prozrazuje herečka, která tak má za sebou jedny z nejnáročnějších natáčení své kariéry. <em>„Musím říct, že to bylo docela namáhavé a nepříjemné natáčení. Musela jsem si tu její situaci nějak pustit dovnitř, do sebe, naladit se na ni. Přiznám se, že každý den, když jsem dotočila tyto scény, jsem měla pocit, jako bych složila vagón uhlí. Opravdu to bylo náročné,“ </em> přiznala herečka.</p> <p>V dnešním díle seriálu Ulice se Aniččina psychika skutečně zlomí, to nejhorší má ale teprve přijít. Aničku Liškovou čekají v Ulici ještě hodně těžké chvíle…</p>
Ljuba Krbová alias Anička Lišková v Ulici: Takhle ji ničí psychická porucha… • VIDEO: 

Poradíte, co děláte, aby váš vztah měl pořád jiskru?
Nedovolila bych si nikomu radit, protože to je tak individuální... Na čem se asi shodnu s kapacitami, které tomu rozumějí, že je potřeba se vztahu věnovat a něco mu dát. Jako se vším. Když dáváte, tak se vám většinou i něco vrací. A když se na to vykašlete a berete ho jako samozřejmost, časem se to projeví.

Čím vás muž okouzluje?
Je zábavný, chytrý a je o čem si s ním povídat. Což je dost důležité. Protože ty fyzické přednosti v našem věku nehrají takovou roli. Myslím si, že i u mladších lidí se fyzická stránka brzy okouká.

Podívejte se, jak Ljuba Krbová vypráví o nebezpečné výpravě za slony:

Ljuba Krbová ze seriálu Ulice: Málem ji udupal slon! • VIDEO: 

V seriálu Ulice jste musela řešit nevěru svého muže…
… a všichni se mě ptali, jak bych ji řešila ve skutečnosti. Nevím, nikdy jsem v takové situaci nebyla. Vyhrocené situace si ani neumím představit. Třeba teď jsme konfrontováni s hrůzami atentátů. Říkám si, že na tuhle situaci bych se chtěla umět připravit. A ráda bych byla tím člověkem, který si zachová chladnou hlavu a někomu pomůže. Máme v sobě zvířecí instinkty, které velí utéct, ale měli bychom se naučit chovat se jako vyšší druh.

 

Celý rozhovor s Ljubou Krbovou si přečtete v novém čísle Blesku pro ženy:


Autor: kub
Diskuse ke článku
.
DesktopMobile