Jak na štíhlá stehna? Fungují sumo dřepy i vychytané cviky vleže – cvičte podle videa

Video se připravuje ...

24. ledna  2023 
 06:00

Procvičte si stehna s blogerkou a sportovkyní Kristýnou Juřicovou. Ta se v krátkém videu zaměřila hlavně na jejich vnitřní část. Nejprve vás naučí sumo dřepy a pak několik vychytaných cviků vleže na podložce. Sestava trvá jen 7 minut, cviky se provádí vždy 30 sekund.

 

Při tzv. sumo dřepech máte nohy hodně rozkročené od sebe, špičky chodidel lehce vytočené do stran. Když klesáte pánví dolů, na pohled to vypadá, jako kdybyste seděla na neviditelné židli. A pokud si vybavujete národní japonský sport sumó, jeho základní postavení je právě v této poloze.

 

 

Stehna dostanou zabrat i při cvičení vleže. Navíc v celém tomto workoutu zapojíte svaly tak, že se aktivuje i střed těla a zapojuje se pánev. "Při tréninku se soustřeďte na tu oblast, kterou zrovna posilujete. Mozek a pohyb jsou spolu zajedno, propojení je tak nevylučitelné. Díky tomu také uvidíte výsledky," radí Kristýna Juřicová.

 

Co cvičit dál?

 

Chcete si dát do těla ještě víc? Pak zkuste další Kristýnino video zaměřené na HIIT trénink. Jestli je vám bližší spíše pomalejší trénink, při kterém si snáze zvládnete uhlídat detaily, zaujme vás jóga nebo pilates. Všechna tři videa najdete ve článcích níže:

 

 

 

 

 

 

Autor: red

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji