Nepřepalte start: Pohodové video pro ty, kdo začínají cvičit

Video se připravuje ...

8. ledna  2024 
 06:00

Začínáte s novým rokem cvičit? Nepřepalte začátek. Důležité je pustit se do toho zvolna a vydržet. Proto pro vás blogerka a sportovkyně Kristýna Juřicová připravila video zaměřené na jógu pro začátečníky. Zaměřte se na svůj dech a pořádně se protáhněte – uvidíte, že s vaší energií to udělá divy.

 

Nádech, výdech, namasté. V  šestnáctiminutovém videu se kromě svého dechu a zpomalení zaměříme i celkově na výdrž při provedení pozic. Rozbalte tedy podložku, nalaďte se na svou vlnu a pusťte se do toho. Čas, který cvičení věnujete, investujete hlavně do sebe.

Co je jóga a proč ji cvičit?

 

Když se řekne slovo jóga, co si představíte? „Je to určitý životní styl. Je spojen s naší duší, fyzickým tělem a lidským bytím. Jóga vám rozproudí životní energii a zanechá vám mladého a čistého ducha,“ říká Kristýna Juřicová.

 

Díky józe si snadno udržíte i krásnou postavu, jelikož při praktikování cviků se neustále zaměřujete na určité partie na těle a také na svůj dech. To mozku a tělu prospívá. „Využijete téměř všechny svaly a části těla. Zpevníte si core neboli střed těla, který je pro jakékoli cvičení důležitý,“ vysvětluje blogerka. Zkrátka pravidelné cvičení vám přinese pohodu a zároveň užitek. A to je přece skvělé! 

 

Chcete si v příštích dnech zaposilovat? Krátká videa zaměřená na různé problémové partie najdete ve článku níže.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: red

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji