Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Celebrity, které porazily démona jménem alkohol

 • Celebrity, které propadly alkoholu.
  30. prosince 2023 | 06:00

  Alkohol je vedle cigaret asi nejčastější závislost na světě. Přes míru pijí mladí i staří, různí lidé bez ohledu na vzdělání nebo společenský status. Je mezi nimi i hodně celebrit. Ne všichni slavní ale pití podlehnou úplně, mnozí se závislosti dokážou vzepřít a s alkoholem skoncovat.

 • Ben Affleck (51)

  Autor: Profimedia.cz

  Příběh Bena Afflecka je opravdu příkladný. Ben popíjel rád už na střední škole a alkohol se mu postupem let stal prakticky dennodenním přítelem. A jak to tak bývá, začal mu stále negativněji vstupovat do života. Zničil mu nejen „první díl“ vztahu s Jennifer Lopez, která se s ním kvůli pití rozešla, ale velmi poškodil i jeho manželství s Jennifer Garner, ze kterého vzešly tři děti. Odvykacích léčebných pobytů v renomovaných sanatoriích absolvoval několik, ale až ten poslední v roce 2017 vzal herec zřejmě opravdu vážně. Koncentroval veškerou sílu a alkoholovou závislost ovládl. Říká se, že mu domlouvali nejen kamarádi, ale i jeho vlastní děti. To byla pro velkého hollywoodského fešáka taková motivace, že to nakonec „dal“. Dnes je šťastně ženatý se svou životní láskou Lopez a k léčbě závislosti na alkoholu podotkl tohle: „Pokud máte problém, získání pomoci je známkou odvahy, nikoli slabosti nebo selhání."

  VIDEO: Nejslavnější hollywoodské páry: Ben Affleck a Jennifer Lopez...

  Video se připravuje ...
   • VIDEO: Videohub

 • Oldřich Kaiser (68)

  Autor: Profimedia.cz

  Kdo znal talentovaného a všestranného Oldu Kaisera už v mládí, jistě potvrdí, že vždycky byl „veselá kopa“. Nezkazil žádnou legraci a neodmítl žádnou skleničku alkoholu. A stejně úžasně, jak mu šlo hraní, mu šlo i pití. Když se v roce 1980 z velké lásky oženil s krásnou Naďou Konvalinkovou, všichni doufali, že se uklidní a aspoň trochu přehodí výhybku. Moc se mu to ale nedařilo. Dokázal opravdu pít jako námořník a pak pozapomněl i na své pracovní závazky. Kvůli němu se muselo tu a tam rušit i celé představení. Stálo ho to postupně práci v několika divadlech. S Naďou, se kterou má jedinou dceru Karolínu, se po 25 letech turbulentního vztahu rozvedl. Nakonec se mu podařilo dostat alkohol pod kontrolu až postupem času a možná i kvůli prodělanému infarktu. Pozitivní vliv na něj má prý i jeho druhá manželka, písničkářka Dáša Vokatá, kterou si tajně vzal v roce 2020 ve Vídni.

 • Anthony Hopkins (86)

  Autor: Profimedia.cz

  Slavný britský herec, rodák z drsného Walesu, pil jak duha a taky s tím začal už v mládí. „To se na divadle prostě dělá. Pije se. A se mnou pak byla dost těžká spolupráce, protože obvykle jsem měl druhý den kocovinu,“ přiznal jednou studentům ve všem výjimečný herec, kterému byl mimo jiné diagnostikován Aspergerův syndrom. Po bouřlivých letech začal v roce 1975 chodit do skupiny anonymních alkoholiků, která pomáhá lidem s alkoholem skoncovat. Hopkinsovi, známému buldočí povahou, se to skutečně povedlo. Žije už léta v USA, od královny Alžběty II. dostal rytířský titul Sir a jednou řekl, že se diví, kam ho osud zavál. S tím, kam měl nakročeno kvůli alkoholu, bylo prý pravděpodobnější, že zemře někde ve Walesu opilý a opuštěný. 

 • Vilma Cibulková (60)

  Autor: Profimedia.cz

  Přitažlivá, talentovaná, obletovaná. Taková vždy byla herečka Vilma Cibulková. I ona byla závislá na alkoholu. Pít začala jako mladá studentka DAMU. Pochází z Ostrova nad Ohří v Karlovarsku, a když se dostala do Prahy na DAMU, zlákaly ji neřesti pražského uměleckého života. Neustála kolotoč nejrůznějších párty a večírků. Navíc se zamilovala do výrazně staršího slavného kolegy Miroslava Macháčka, který také pil první ligu. Vztahové problémy s ním zapíjela jednou skleničkou za druhou. Ze závislosti se léčila několikrát. Přestože dnes už nepije a i ona porazila démona, ví, jak moc je to těžké. I proto říká, že „nad alkoholem se vyhrát nedá, lze s ním jen bojovat“.

 • Mel Gibson (67)

  Autor: Profimedia.cz

  Slavný herec a další velký bouřlivák podle svých slov pil už ve 13 letech. „Alkohol je něco, co se táhne mou rodinou. Je to něco, co je mi blízké. Lidé se z toho však dokážou dostat, což považuji za zázrak,“ řekl novinářům. Pro něj byl boj s alkoholem nejtěžší a hlavně nejdelší bitvou života a měl kvůli němu jeden problém za druhým. Dokonce pod vlivem způsobil autonehodu a přišel o řidičák. Potíže se zákonem měl kvůli pití koneckonců často. Na druhé straně věnoval hodně peněz organizaci zaměřené na léčbu alkoholismu a sám terapii několikrát absolvoval. Je s podivem, že se mu při tom všem dařilo dělat tak skvělou hereckou kariéru, a to včetně režírování, za které dostal dva Oscary. Ovládnout alkohol se mu ale začalo dařit až na stará kolena. „Je to jednoduché: už mi to nechutná a je mi po tom špatně,“ uvedl Gibson se svým typickým klukovským úsměvem.

 • Jaromír Nohavica (70)

  Autor: Profimedia.cz

  Populární písničkář, textař a hudební skladatel také ví, co alkohol dokáže. I jemu se stávalo, že alkoholové opojení mu komplikovalo život a práci a na koncertech mu vypadával text nebo na jevišti pod vlivem vrávoral. Dokázal to však zvrátit a v roce 1991 nastoupil na léčbu. Ta byla v jeho případě úspěšná a o svém boji mluvil Nohavica i ve filmu Petra Zelenky Rok ďábla. Nohavica už léta nepije a zlé období právem považuje za minulost, která nemá návratu.

Diskuse ke článku
.