Úterý 18. května 2021
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 15°C

Od smrti Ivety Bartošové uplynulo sedm let. Tohle jsou její šťastné i smutné momenty

29. dubna 2021 | 06:00

Letos by Iveta Bartošová oslavila své pětapadesáté narozeniny a právě dnes uplynulo již sedm let od její sebevraždy. Přestože byly její poslední roky divoké, potýkala se s depresemi, které často zapíjela alkoholem, nikdo nečekal, že svůj život nakonec dobrovolně ukončí. Před sedmi lety tato zpráva silně otřásla českým showbyznysem. Připomeňte si její šťastné, ale i smutné momenty.

Iveta Bartošová patřila k nejúspěšnějším českým zpěvačkám. Často bývala označována za princeznu českého popu. Zahrála si v několika muzikálech i filmech. Mezi její největší hity patří písně jako Tři oříšky, Málo mě zná, Dva roky prázdnin, Dej mi ruku a mnoho dalších.

Život nejpopulárnější zpěvačky Ivety Bartošové • VIDEO: ABL

Začátky

Poprvé na sebe upozornila v roce 1983 na soutěži Mladá píseň v Jihlavě. Než se vydala na sólovou dráhu, zpívala například ve skupinách jako Balet nebo Kroky Františka Janečka. Do povědomí se rodačka z Čeladné u Frýdku-Místku zapsala v roce 1985, kdy s Petrem Sepéšim nazpívala duet Knoflíky lásky.

V první polovině 90. let patřila mezi největší hvězdy českého hudebního nebe. Třikrát vyhrála Zlatého slavíka a několikrát zvítězila v televizní anketě TýTý. Vystupovala také v úspěšných muzikálech, které jí zajistily popularitu.

Iveta patřila mezi chameleony českého showbyznysu. Během své kariéry několikrát změnila image, a my jsme ji tak mohli vidět jako dlouhovlasou brunetu i blondýnu s mikádem. Vždy toužila po velké a upřímné lásce, kterou neustále hledala. To byl možná jeden z důvodů, proč vystřídala několik vztahů. Ty si však nesly mnoho problémů a po krátké době se vždy rozpadly.

Osudovým mužem byl pro Ivetu Ladislav Štaidl. Zamilovali se do sebe v roce 1986 a mají spolu dnes už třiadvacetiletého syna Artura. Prožili spolu dlouhých třináct let, ale Iveta od hudebního skladatele nakonec odešla. A právě od té doby začaly její problémy.

Muži byli jejím prokletím

Od roku 2006 randila se Zdeňkem Podhůrským. Ten se však stýkal také se svou exmanželkou a Ivetu vídal jenom tehdy, když chtěl on. Zpěvačka byla do něj zamilovaná a celou situaci nesla špatně. Došlo to až tak daleko, že se předávkovala prášky, ty zapila alkoholem. Před smrtí ji zachránila chůva Golda, která vedle toho, že se starala o Artura, byla i její blízkou přítelkyní.

Na řadu přišel veterinář Roman Hanke. S ním Iveta prožívala doslova "itálii". Několikrát jej vyhodila z domu a byla nešťastná, že jí ani tento vztah nevychází. Ze smutku se pak pokusila o další sebevraždu, když si ve vaně podřezala žíly. Život jí zachránila opět chůva Golda.

Když se v roce 2008 konala pohádková svatba na zámku s hercem Jiřím Pomeje, vypadalo to, že Iveta možná konečně narazila na toho pravého. Ani tento vztah však nevydržel a pár šel za dva roky od sebe. Tento vztah byl ale pro Ivetu jistým přínosem. Po dlouhé době zase zazářila jako zpěvačka a získala cenu Týtý.

Následoval vztah s italským šlechticem Domenikem Martuccim, ten se objevil jako Ivetin zachránce. Ale nevydržel tlak médií a Ivetiny závislosti a odjel zpátky do Itálie. Poslední vztah měla zpěvačka s Josefem Rychtářem, s ním však také nešlo o šťastné soužití. I když Iveta nikdy nepotvrdila, že by ji manžel týral, objevovaly se na její tváři modřiny a vypadalo to, že ji má Rychtář ve své moci. Zpěvačka měla čím dál větší problémy s alkoholem a léky, sužovaly ji deprese. Vše vyvrcholilo skokem pod vlak.

Na to, jak šel s oblíbenou zpěvačkou čas, se podívejte do fotogalerie:

 

 

Autor: Aneta Valešová