Úterý 3. srpna 2021
Svátek slaví Miluše, zítra Dominik
Oblačno, déšť 22°C

Jak šel čas s Lucií Bílou: Z nevkusné Hanky rockerkou i elegantní dámou

7. dubna 2021 | 06:00

Popová královna Lucie Bílá dnes slaví 55. narozeniny. Už několik desetiletí je nejpopulárnější zpěvačkou v Česku. Co se týká jejího módního stylu, Lucie je zkrátka sama sebou. Zpočátku se jednalo pouze o laciné modely, později měla tendenci až k princeznovským modelům a dnes se už umí obléknout jako dáma. Pojďte se podívat, jak se vyvíjel její styl od začátku kariéry.

2006 - Křest CD Martina Pošty.
Autor: profimedia.cz

Její popová kariéra začala v 80. letech s přeměnou jména. Z Hany Zaňákové se stala Lucie Bílá díky producentovi Petru Hannigovi, který pro ni napsal písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Ještě předtím zpívala drsný rock, především v kapele Arakain, která její styl nepochybně ovlivnila. V tuto dobu však nosila trvalou a jejím nejoblíbenějším oblečením byl vytahaný svetr.

Petr Hannig s Lucií Bílou
Autor: Foto Blesk - Alexandr Malachovský

V té době v muzice excelovala, vznikly její největší hity jako Láska je láska a Trouba, zahrála si v muzikálech Dracula nebo Carmen. Ovšem kde se jí nedařilo, byl osobní život. Její první velká láska – Tomáš Holý – zemřela při autonehodě.

V roce 1993 se seznámila se ženáčem Petrem Kratochvílem, s ním měla o dva roky později syna Filipa. Vztah jim bohužel nevydržel. Poté měla pár románků, první muž, kterého si vzala, byl Stanislav Penk. Láska jim nevydržela ani rok.

Podívejte se na video s Lucií Bílou:

Lucie Bílá s partnerem Radkem Filipim v silvestrovských 7 pádech Honzy Dědka: Pravda o jejich vztahu! • VIDEO: FTV Prima

Jejím dalším mužem byl o čtrnáct let mladší Václav Noid Bárta, dva a půl roku byli manželé, rozvodu se bohužel také nevyhnuli. Jejím posledním přítelem je Radek Filipi, tentokrát o sedmnáct let mladší. Nejprve to vypadalo, že ani jim štěstí nepřeje, po krátkém rozchodu se ale dali opět dohromady.

A jak se posunul její styl? Začínala poněkud nešťastně. Trička s velkými nápisy, výrazné pásky a hromady bižuterie, laciné materiály a nevhodné kombinace. To vše se postupem času změnilo. V roce 2007 se začala čím dál více přiklánět ke své oblíbené černé barvě.

Od laciných outfitů k těm černým.
Autor: profimedia.cz

Sem tam se v jejích outfitech objeví kapka červené nebo bílé. V poslední době obléká více ženské outfity, rockerské minisukně vyměnila za šaty hodnější jejího věku. Na některých koncertech se však nejen v tomto směru umí stále odvázat. Přestože se její styl hodně změnil k lepšímu, čas od času také šlápne vedle, třeba opět nevhodně zvolenými kombinacemi připomínajícími kolotoč.

Lucie umí být za elegantní dámu i za drsnou rockerku.
Autor: profimedia.cz, facebook.com

Přes všechny životní trable a módní nevkus, který Lucie Bílá zejména ze začátku kariéry předváděla, se jedná o naši nejtalentovanější zpěvačku, což dokazuje i každoroční vítězství ve Slavících. Jejím nezapomenutelným outfitem na vyhlášení vítězů ankety Český slavík 2017 byly nádherné černé šaty s luxusními démantovými šperky. Tehdy Lucie zaválela i v oblasti módy.

2017 - Vyhlášení vítězů 52. ročníku ankety Český slavík.
Autor: facebook.com

Na vývoj jejího stylu se můžete podívat v naší fotogalerii:

Autor: Markéta Luštincová