Úterý 18. června 2024
Svátek slaví Milan, zítra Leoš
Polojasno 29°C

Výměna manželek: Nezaměstnaný hulvát, nesmyslný teror a trauma z pokusu o zabití

Video se připravuje ...
VIDEO: tv Nova
22. února 2023 | 06:00

Dnes večer se připravte na jednu z ostřejších epizod. Temperamentní Petra se z malé moravské vísky přestěhuje do bytu v Karlových Varech ke svéráznému manželovi a čtyřem dětem. Z města na venkov míří klidná Zuzka k manželovi a tříletému synovi.

Na sídlišti v Karlových Varech v pronajatém třípokojovém bytě žije první rodina Výměny manželek. Zuzce je třicet osm let a je matkou v domácnosti. Jejímu partnerovi Romanovi je čtyřicet čtyři a je nezaměstnaný. V domácnosti žijí také 3 děti z předchozího Zuzčina vztahu – Tonda (19), Petr (15), Béďa (10) – a Sofinka (3), kterou už mají oba partneři spolu. Zuzanina nejstarší dcera už s maminkou nežije a Romanových pět dětí z předchozích vztahů tatínek už nevídá. Roman se staršími dětmi bojuje. Přijdou mu líné a prý ho nerespektují. Chtěl by, aby se devatenáctiletý syn už osamostatnil, přestože stále studuje. Je žárlivý a nedůvěřuje moc své manželce, i když manželé většinu času tráví ve svém bytě. Zuzka má velmi traumatickou minulost.

Druhá rodina žije v rodinném domku v obci Dolní Újezd Skoky. Šestadvacetiletá Petra pracuje jako pokladní. Sedmatřicetiletý Jirka pracuje ve výrobě granulí. Žijí spolu osm let, ale nejsou manželé. Mají spolu tříletého Jiříka. S přihlášením do pořadu přišel Jirka, protože partneři se často hádají ohledně výchovy syna a práce. Jirka hodně pracuje a je málo s rodinou. Jirka by si přál, aby si Petra zkusila žít s rodinou, kde je více dětí, protože uvažovali o rozšíření vlastní rodiny.

Složitější to má Petra, kterou přivítá nový manžel a čtyři děti. První nepříjemná chvilka v rodině nastává, když Roman necitlivě vysvětluje Petře, že bude spát v pokoji s Tondou, ale že se nemusí bát, protože „není na holky“. Romanovi se moc nelíbí, že Petra přehnaně uklízí, i když to není potřeba. Velké dusno nastane, když vyjedou na trhy do centra města a Petře se nelíbí, že malá Sofinka není připoutaná v autosedačce. Roman si časem bude přát, aby Petra všechno v domácnosti dělala. Na Petru není sprostý jen Roman, ale i patnáctiletý Petr. Naopak si s ní rozumí Tonda, se kterým si slibují, že se určitě potkají i někdy po natáčení, třeba o prázdninách.

Zuzana v novém domově se bude starat kromě o manžela a malého Jiříka i o slepice. S novým partnerem Jirkou si poměrně rozumí, řeší spolu své vztahy. A v novém domově si uvědomí, že víc než po skutečném manželovi se jí stýská po dětech.