Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Polojasno, bouřka 23°C

Výměna manželek: Drsné hádky o rodinný rozpočet, tvrdý patriarchát a nechuť dělat někomu služku

Video se připravuje ...
VIDEO: tv Nova
8. února 2023 | 06:00

V nejnovějším díle Výměny manželek, který bude vysílat televize Nova dneska večer, se opět máte na co těšit. O vypjaté situace nebude nouze, především v jedné z rodin, kde svérázná ajťačka Karolína narazí na tvrdý patriarchát. A nehodlá mu podlehnout. Klidná Mirka se naopak dostane do domácnosti ovládané nejrůznějšími technologiemi.

První rodina žije v pronajatém rodinném domě v obci Předboj nedaleko Neratovic. Sedmatřicetiletá Karolína se živí jako IT testerka, ale momentálně je na rodičovské dovolené. Její partner Jarda je ajťák, ale hledá novou práci. Spolu mají pětiletého Daniela, tříletou Anežku a půlročního Dominika. Karolína se do Výměny manželek přihlásila, protože se doma cítí nedoceněná a občas se cítí jako služka. Partneři se nejčastěji hádají kvůli výchově a tomu, že Jarda málo pomáhá.

Druhá rodina bydlí na ostravském sídlišti v nájemním bytě 2+1. Třiatřicetiletá Mirka je na rodičovské dovolené. Jejímu partnerovi Tomášovi je 31 a pracuje jako dělník ve stavebnictví. Mají čtyři děti: třináctiletého Petra, sedmiletého Matyáše, tříletou Zuzanu a jednoletou Natálii. Mirka to nemá s výbušným Tomášem jednoduché.

Karolína zvyklá na různé technologické vymoženosti je v nové rodině překvapena skromným vybavením a zaskočí ji nepořádek v kuchyni. Také se jí nelíbí, že děti spí místo na posteli na gauči. Po pár dnech vypukne konflikt s Tomášem a stále se stupňuje. Tématem jejich sporu je utrácení peněz, kterých rodina nemá dostatek. Karolína koupí například odpadkové koše, aby rodina začala třídit odpad, nebo nakoupí dětem nové ručníky. Podle Tomáše je to zbytečné vyhazování peněz.

Mirka v nové domácnosti bojuje s technikou. S Jardou si rozumí, ale nelíbí se jí, kolik času děti tráví s tabletem v ruce. Jsou zvyklé se na něj dívat i během jídla. Mirka by ve své domácnosti tolik elektroniky nepotřebovala. Myslí si, že Jardova rodina by bez ní mohla ušetřit víc peněz.