Pokud není chození na podpatcích vaším denním chlebem, naučíme vás se na nich cítit konečně sebevědomě. Oslovily jsme tak erudovanou odbornici pro tuto tematiku – majitelku modelingové agentury Verona Veroniku Polákovou, která má za sebou několik let kurzů správné chůze na podpatcích. Jaké nejčastější chyby děláme při výběru obuvi a jejím následném nošení?
Správný postoj v základu
„Základem je správný postoj. Modelka, nebo respektive žena, která chce vyrazit na podpatcích, se musí postavit rovně, srovnat záda, zvednout hlavu a dívat se před sebe. Další důležitá věc je zlehka zatáhnout bříško, tlačit na pupík jakoby k páteři a lehce komíhat rukama. Aby to vypadalo hezky, tak by se ruce měly pohybovat přibližně stejně. Nic přehnaného, ale ani to, že by visely jako dvě mrtvolky,“ popisuje v úvodu základní postoj majitelka modelingové agentury.
Pata jako první
Důležité je také protáhnout krok a zároveň mírně podsadit pánev. Jakmile už máte podpatky na sobě, vždy pokládejte na zem nejprve patu, následně střed nohy a až posléze prsty. Jak podotýká Veronika Poláková, nikdy ne opačně, abyste si zbytečně neubližovala.
Na typu podpatku záleží
Pro začátečnice i ženy méně zvyklé na chůzi na podpatcích je ideální širší blokový podpatek, který značně pomůže při stabilitě. Pomůže i platforma, která sníží sklon vyššího podpatku, ale i vycpávky či gelové vložky, které pomohou zmírnit případnou bolest.
Trendy boty pro všechny příležitosti pořídíte na našem internetovém srovnávači Zboží Dáma.
Na boty s širokým i menším podpatkem se podívejte ve fotogalerii.
Nejen špatný výběr podpatku, ale i nevhodný základní postoj zmaří správnou chůzi na vysokých podpatcích. Které další chyby ženy nejčastěji opakují a co radí designérka obuvi Karin Onderková pro výběr bot? To a více se dozvíte v úvodním videu.