Neděle 18. duben 2021
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Zataženo, déšť 10°C

Elegance bez námahy: 40 kardiganů, do kterých se zamilujete

5. dubna 2021 | 06:00

Svetry se leckdy považují za nudné, huňaté, pohodlné kousky, které patří spíš k prováleným pochmurným dnům doma. Za nudný však rozhodně nelze označit kardigan, který vkusně odhaluje šíji či dekolt; takové svetříky jsou naopak ztělesněním samotné elegance. Jaké tedy dodají vašemu stylu jarní rozkvět?  

Tak jako džíny, basic tričko či bílé tenisky patří k nezbytnému základu naší skříně, je to pak i pletený kardigan, bez kterého nelze stavět. Od jiných úpletů se odlišuje hlubším výstřihem do V se zapínáním na knoflíky nebo bez nich. Letos se však dostalo do popředí úplně jiné zapínání, respektive vázání – na mašli! A je to tolik elegantní a rafinovaně sexy, že to bude první kousek, který si ihned po otevření obchodů pořídíte! Jeden prvek, který dodá vašemu looku naprostou eleganci bez větší námahy.

Protože ho můžete zvolit úplně ke všemu. Od kalhot, rošťáckých roztrhaných džínů přes sukně všech délek až po šaty. U bot to platí dvojnásob. A jaké další atributy vedle zavazování na mašli udávají letošní jarní trendy ze světa úpletů?

Potěší vás doslova radostné spektrum barev, jež vás ukonejší. Vybrat si můžete ze sladké růžové, snové šeříkové, energické žluté či z odstínů zelené. Extravagantnější povahy si vyberou z řady cropped kardiganů (se zkrácenou délkou) s duhovými pruhy či s proděravělou texturou.

Boubelkám budou lichotit především kardigany v prodloužené délce, jež budou splývat se siluetou a tančit s každým krokem.

Na ten nejlepší výběr z e-shopů se můžete podívat zde!

Další módní inspiraci naleznete v pořadu Štýlovečka!

Autor: Žaneta Podlahová