Úterý 9. březen 2021
Svátek slaví Františka, zítra Viktorie
Oblačno, sněžení 4°C

Tyhle boty vás zachrání před sněhovou kalamitou! Přesvědčte se sama

10. února 2021 | 06:00

Že si také nepamatujete, kdy naposledy jste se brodila skrze haldu sněhu mimo horské výšiny? Ač už jsme si mohli myslet, že závěje sněhu v městských podmínkách se nám i letos vyhnou obloukem, celé Česko se rázem ocitlo v zahalení bělostnou peřinou. Na tu ale v městské džungli nejsme připraveni a bez kvalitních bot v ní stěží obstojíme. Představujeme vám však dnešní hrdinky, sněhule, které vyzrají na nástrahy mocné zimy.

Přesně tak, hrdinky! Sněhule totiž obstojí před mrazy, vysokým sněhem i nepříjemným promočením. A ačkoliv byste si ještě nedávno stěží představila tyto buclaté zimní boty jako základ městské garderoby, je to právě outdoor, který nyní hýbe světem.

Však také kdo jiný než my, čeští samorosti, vládl funkčnímu sportovnímu oblečení a nebál se ho vnést i do společenského dění? A tak se tento léta vysmívaný styl stal tím nejvíce vyhledávaným a konečně můžeme s klidem vzdát hold spojení praktičnosti s estetickou podívanou. Bez nadýchané péřovky, kvalitního batohu či měkké mikiny si své každodenní zimní životy už nedokážeme představit. Zdá se, že ironie stylu nesoucího se na vlně nepraktičnosti a ohrožujícího naše zdraví je na ústupu. Konečně!

Jaké parťačky dostojí slibu a ochrání nás před zimní nadílkou? Podívejte se do naší fotogalerie a přesvědčte se sama!

Doprovázet vás mohou sněhule v tlumených barvách, pokud si na pozornost příliš nepotrpíte. Klasikou tak budou ty v černé či hnědé paletě barev. Pro větší odvážlivkyně jsou tu zimní boty s beránkovým či kožíškovým reliéfem, které by vám mohl závidět kdejaký Eskymák. Pozornost upoutáte ale i radostnými barvami, jako jsou růžová, červená, nebo zvířecím vzorem.

Pokud zvolíte barevné doplňky v podobě bot, šály či čepice, oživí to jinak přehlédnutelný model. Nepodceňujte tak sílu doplňků, protože právě na detailech záleží! Móda je hrou a je na čase si pořádně zahrát a vyjít ze svých šedých ulit.

Jaké kousky ještě mění (nejen) módní svět? Na to se podívejte v pořadu Ikonické modely!

Autor: Žaneta Podlahová