Úterý 7. února 2023
Svátek slaví Veronika, zítra Milada
Polojasno -1°C

Co oblékali na svah slavní? Retro poklady ze 70. až 90. let vám vyrazí dech!

4. prosince 2022 | 06:00

Lyžařské dovolené byly vždy pro veřejně známé osoby součástí jejich životního stylu. Co se ale nosilo na horách v sedmdesátých až devadesátých letech? To vám odkryjí dechberoucí retro fotografie královské rodiny nebo slavných hereček tehdejších dob.  

Královna kombinéz

Princezna Diana měla v oblibě lyžařské kombinézy, především v odstínech červené, modré, ale nechyběla ani elegantní černá. Protože tato barva není na lyže příliš bezpečná – vzhledem k její nevýraznosti pro případ horských nesnází – lady Di neponechala nic náhodě. Její oblíbenkyně byla totiž zdobena v horní části reflexním růžovo-tyrkysovým motivem v podobě písmenka V s hvězdou uprostřed. Královna našich srdcí zbožňovala i doplňky a nezbytnou součástí jejího outfitu byly sluneční brýle na šňůrce, které představovaly v 80. a 90. letech žhavý trend. Brýle díky tomuto drobnému detailu získaly nejen na módní atraktivitě, ale i praktičnosti vzhledem k tomu, že je neztratíte, protože je můžete nosit na krku. Není tak divu, že se retro brýlové šňůrky přeměnily ve zlaté či stříbrné řetízky a tento doplněk je na výsluní i v dnešních dnech!

Princezna Diana v roce 1988.

I princ Charles měl svou lyžařskou módní oblíbenkyni. Byla jí bílá prošívaná bunda s modrými rukávy a zajímavými detaily v podobě zipů. Podívejte se na ni do naší fotogalerie!

Tragická událost

Princezna Diana často nosila i propletené čelenky či teplé beranice, s nimiž dělala parádu v Klosters, švýcarském lyžařském středisku, které měl v oblibě princ Charles. A právě Klosters se mu stal v roce 1988 osudným. Princ Charles byl účastníkem lavinové nehody, při níž tragicky zahynul jeho blízký přítel a kapitán královny Alžběty II. Major Hugh Lindsay. Princezna Diana tohoto osudného dne zůstala na chatě a vzhledem k tomu, že tehdy její choť vyvázl jen náhodou, se do střediska Klosters už nikdy nevrátila. Charles toto středisko navštívil pak v 90. letech a v novém tisíciletí se svými syny, princem Williamem a princem Harrym.

Princezna Diana s přáteli na dovolené v roce 1988.

Chcete načerpat módní inspiraci na zimu? Podívejte se na video!

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Videohub

Za dámu i na sáňkách

O půvabu Audrey Hepburn, nejvýraznější osobnosti 50. a 60. let, nikdo nikdy nepochyboval. Za každé situace byla velmi elegantní a její módní styl byl nenucený a přirozený, věrně kopíroval její charakter. V roce 1951 si oblékla na sáňkování černý rolák spolu s teplými kalhotami totožné barvy. Look doplnila šálou uchycenou za opaskem. Tento outfit lze definovat jako právoplatný podpis jejího stylu.

Audrey Hepburn v roce 1951

Dominance horské módy

Krásná Sophia Loren na sebe v roce 1978 upoutala pozornost červenou úpletovou čepicí spolu s totožně barevnou šálou. Zimní doplňky se vyjímaly na námořnickém modrém svetru s norským vzorem. Třešničkou na dortu byly pak černé velké sluneční brýle. Díky tomuto looku byla zajisté italská filmová herečka královnou svahu.

Stylový lyžařský outfit za nejvýhodnější ceny najdete na našem internetovém srovnávači Zboží Dáma.

Autor: Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...