Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Polojasno 24°C

Šediny jsou sexy! Inspirujte se celebritami, které je umí nosit

26. srpna 2022 | 06:00

Našla jste si další šedý vlas a jste z toho celá nesvá? Už nemusíte! Šedivění je zcela přirozený proces, který bohužel nezastavíte, ale místo toho, abyste se kvůli šedinám trápila, udělejte z nich svou přednost! Stejně jako celebrity, které je hrdě nosí, a to bez ohledu na věk!

První šedivé vlasy se obvykle objevují okolo třicátého a čtyřicátého roku života, není to však podmínkou. Záleží především na genech a na životním stylu. Vlasům nedělá dobře nesprávná výživa, ultrafialové záření, nemoci nebo stres. Kvůli těmto faktorům tak nemusí docházet pouze ke změně barvy, ale může se objevit také lámavost či vypadávání.

Za šedivění pak může pokles produkce pigmentu melaninu. Buňky ve vlasových koříncích s přibývajícím věkem odumírají a ztrácejí schopnost vytvářet pigment. Proto vlasy šednou, a jakmile se produkce melaninu zcela zastaví, je vlas bílý. Není třeba si kvůli tomu lámat hlavu. Už v minulosti znamenaly šediny moudrost a zkušenost a v osmnáctém století si evropská šlechta nechávala objednávat platinově bílé paruky, které symbolizovaly majetek a vysoké postavení ve společnosti. Dnes si vlasy "šediví" i mladé dívky. Stříbro na hlavě je totiž trendy a ví to slavné ženy u nás i v Hollywodu. 

Chcete své šediny zakrýt? Podívejte se na video, jak na to!

Video se připravuje ...
Jak zakrýt šediny? • VIDEO: MistaFashion

Šediny? No a co!

Pokud jste se kvůli šedivým vlasům trápila, teď už nemusíte. Šediny jsou in a moc dobře to vědí také celebrity. Naposledy se se stříbrnými kudrnami ukázala herečka Halle Berry, která před pár dny oslavila šestapadesáté narozeniny a na kráse jí šediny rozhodně neubraly. Ba naopak. Herečka je důkazem, že je šedostříbrný odstín, kterému se většina žen stále vyhýbá, více než lichotivý a že je to vlastně snadný způsob, jak se se svými šedinami smířit a udělat z nich trendy záležitost.

Důkazem, že šediny v Hollywodu opravdu letí, jsou dále například herečky jako Andie MacDowell, Jamie Lee Curtis nebo Diane Keaton. Tyto slavné dámy umí své šediny nosit z hrdostí a nebojí se je vynést rovnou na červený koberec. Šediny neskrývají ani hollywoodští krasavci, jako jsou George Clooney nebo Patrick Dempsey, a musíte uznat, že se jejich šarm díky šedinám ještě zdvojnásobil. Po šedivých vlasech touží také mladší ročníky. Tomuto trendu propadly například zpěvačky Lady Gaga, Ariana Grande nebo modelka Cara Delevingne. A není se čemu divit! Šedivé vlasy vypadají zkrátka šmrncovně a šik.

Česká inspirace

Šedin se nebojí ani české slavné dámy. Například Olga Menzelová  své šedé odrosty už dávno nezakrývá. "Za šediny se nestydím, zatím mi to nějak zásadně nevadí, a jak jsem světlá, tak doufám, že to v tom nebude tolik vidět. Máme to v rodině, šedivá je maminka i můj o sedm let mladší bratr," uvedla. Nepřehlédnutelná je díky své stříbrné hřívě také herečka Tereza Hofová, které vlasy prošedivěly již před čtyřicítkou. Se svým přirozeným vzhledem je ale naprosto spokojená.

Podívejte se na celebrity, které se šedinami rozhodně netrápí, a inspirujte se!

Autor: Aneta Valešová
Video se připravuje ...