Šediny jsou sexy! Inspirujte se celebritami, které je umí nosit | Pro ženy | Blesk.cz

Šediny jsou sexy! Inspirujte se celebritami, které je umí nosit

15. června 2019 | 06:00

Našla jste si další šedý vlas a jste z toho celá nesvá? Už nemusíte! Šedivění je zcela přirozený proces, který bohužel nezastavíte, ale místo toho, abyste se kvůli šedinám trápila, udělejte z nich svou přednost! Stejně jako celebrity, které je hrdě nosí, a to bez ohledu na věk!

První šedivé vlasy se obvykle objevují okolo třicátého a čtyřicátého roku života, ale není to podmínkou. Hodně záleží na genech a způsobu života. Vlasům nedělá dobře nesprávná výživa, ultrafialové záření, nemoci nebo stres. Často tak nemusí docházet pouze ke změně barvy, ale také k vypadávání. 

Za šedivění pak může pokles produkce pigmentu melaninu. Buňky ve vlasových koříncích s přibývajícím věkem odumírají a ztrácejí schopnost vytvářet pigment. Proto vlasy šednou, a jakmile se produkce melaninu zcela zastaví, je vlas bílý. 

Pokud jste se kvůli šedivým vlasům trápila, teď už nemusíte. Šediny jsou in a moc dobře to vědí i celebrity – například herečky Jamie Lee Curtis nebo Diane Keaton, která nosí šediny s mírným blond nádechem, si bez trendy šedivých vlasů neumíme představit. Šediny neskrývají ani hollywoodští krasavci, jako jsou George Clooney nebo Patrick Dempsey, a musíte uznat, že se jejich šarm díky šedinám ještě zdvojnásobil.

Po šedivých vlasech touží také mladší ročníky. Tomuto trendu propadly například zpěvačka Lady Gaga, Ariana Grande nebo modelka Cara Delevingne. A není se čemu divit! Šedivé vlasy vypadají zkrátka šmrncovně a šik.

Už v minulosti znamenaly šediny moudrost a zkušenost a v osmnáctém století si evropská šlechta nechávala objednávat platinově bílé paruky, které symbolizovaly majetek a vysoké postavení ve společnosti. Podívejte se na celebrity, které se šedinami rozhodně netrápí, a inspirujte se!


Autor: Aneta Valešová