Vaše ruce i nehty dostávají během chladnějších dní zabrat. Pokožka praská, je vysušená a vznikají nepříjemné a bolestivé záděry. Měla byste si je proto mazat, kdykoli si jen vzpomenete. Vsaďte na olivový olej, vazelínu, bambucké máslo nebo jakýkoli výživný krém.
Nepodceňujte peeling
Udělejte si jednou týdně peeling na ruce, který zbaví vaši pokožku odumřelých kožních buněk. Vyzkoušejte ten se solí z Mrtvého moře. Sůl je bohatá na minerály a stopové prvky, které vás rychle zbaví zrohovatělé kůže a nastartují regeneraci.
Peeling si můžete vyrobit i doma, zkusit můžete mletou kávu s kokosovým olejem nebo sůl a olivový olej. Podívejte se, jak na to:
Opatrně s odlakovačem
Odlakovače s acetonem nehty nadměrně vysušují a ty se pak mohou začít lámat. Po každém odlakování byste tedy měla celé ruce hydratovat, vyživit a zvlhčit. I přes následnou péči ale s častým používáním odlakovače opatrně!
Nehty potřebují dýchat
Lak nebo gel sice naše nehty před vnějšími vlivy chrání, ale i tak potřebují nehty občas dýchat. Pokud patříte mezi ty, které bez barevných nehtů nevystrčí nos ze dveří, dopřejte jim alespoň jeden víkend v měsíci, kdy je necháte prostě jen tak. Později se vám odvděčí.
Dopřejte si masku
Máte deset minut volného času? Pak dopřejte svým rukám a nehtům masku na ruce. Koupit si můžete již hotovou nebo si vyrobte doma jednoduchý zábal z teplého olivového oleje. Olej v misce chvíli zahřívejte, pak do něj na pár minut ponořte ruce, ty nakonec navlékněte do igelitových rukavic a nechte působit alespoň 20 minut.
Nepřehánějte to s mytím rukou
Nadměrné namáčení rukou ve vodě zatěžuje pokožku i nehty. S mytím rukou to tedy příliš nepřehánějte a pečlivě si vybírejte i druh mýdla. Sáhněte po takovém, které neobsahuje sulfáty a je bohaté na přírodní ingredience. Po každém mytí si ruce namažte hydratačním krémem.
Přípravky, které vám s péčí o ruce pomohou, naleznete ve fotogalerii: