Neděle 23. ledna 2022
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Víte, jak si často mýt vlasy a kolik šamponu použít? Vyvarujte se těchto chyb

 • ...
  12. ledna 2022 | 06:00

  Aby vaše vlasy vypadaly co nejlépe, je potřeba dopřát jim kvalitní péči. Mějte však na paměti, že ani s ní se to nemá tak úplně přehánět. Pokud vaše vlasy ani po umytí nevypadají skvěle a jsou spíše zplihlé a bez života, nejspíš děláte jednu z těchto chyb!

  Vlasy jsou korunou krásy a každá z nás si je přeje mít co nejzdravější. Víte, jak často si je máte mýt a hlavně jak správně? Poradíme vám!

 • Jak často si vlasy mýt? Záleží na tom, jaký typ máte

  Na otázku, jak často si vlasy mýt, neexistuje univerzální odpověď. Stejně jako každá z nás má jiný typ pleti, rozlišujeme i několik typů vlasů. A podle toho se musíme řídit. Je obecně známo, že by se vlasy neměly mýt každý den, protože neustálé mytí okrádá vlas o jeho přirozené oleje, způsobuje tak suchost a lámavost. 

  Pokud vás však trápí řídké a mastné vlasy, každodenní mytí pro vás naopak může být záchranou. Suché a poškozené vlasy by se měly mýt alespoň dvakrát týdně. Jinak jsou na tom vlnité a kudrnaté vlasy, které potřebují zvláštní péči. Ty by se měly mýt jednou za čtyři až pět dní, a pokud jsou vaše vlasy silné, myjte je jednou týdně. Tímto malým průvodcem se můžete nechat inspirovat, a můžete tak vyzkoušet, co bude sedět právě vašim vlasům.

  Jak šikovně zamaskovat odrosty bez pomoci kadeřníka? Podívejte se na video:

  Jak zamaskovat odrosty • VIDEO: Vlastní

 • S šamponem to nepřehánějte

  Máte pocit, že když použijete hodně šamponu, zbavíte se tak všech nečistot? Vyvedeme vás z omylu. K jejich umytí stačí opravdu troška, zhruba množství o velikosti lískového oříšku. Šampon jemně rozetřete v dlaních a následně jej aplikujte k pokožce hlavy, a to svrchu, kolem uší až k temeni. S mytím si hezky pohrajte. Vlasy nemusíte šamponovat dvakrát, příliš mnoho šamponu vlasy zatěžuje a nakonec by po uschnutí vypadaly akorát tak vysušeně.

 • Nezapomínejte na kondicionér

  Bez kondicionéru ani ránu! Pokud tedy žádný doma nemáte, co nejrychleji si nějaký pořiďte. Šampon totiž vlasy otevírá, a tak z něj mohou všechny nečistoty odejít, kondicionér vlas zase hezky uzavře. Proto jej vždy aplikujte po šamponování, nanášejte jej od střední délky až ke konečkům. Jemně vmasírujte a nechte působit alespoň půl minuty.

 • Oplachujte správně

  Při oplachování dbejte na to, abyste všechen šampon i kondicionér co nejdůkladněji vymyla. Přípravky musí z vlasů úplně zmizet. Dejte si proto opravdu záležet a vlasy vymývejte tak dlouho, dokud nebudou úplně čisté. 

 • Pozor na teplotu vody

  Důležitou roli při mytí vlasů hraje také teplota vody. Příliš horká voda má na svědomí poničené vlasy. Neškodí však jen jim, ale také pokožce hlavy a vlasovým kořínkům. Výsledkem takového mytí jsou vlasy matné, bez lesku a se sklonem k vyšší mastnosti. Voda by vždy měla být pokožce příjemná, tedy ani horká, ani příliš studená. 

   

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.