Chcete dokonalou pleť bez nedostatků? Naučte se používat korektor | Pro ženy | Blesk.cz

Chcete dokonalou pleť bez nedostatků? Naučte se používat korektor

20. listopadu 2013 | 09:30

Kruhy pod očima, nesourodý tón pleti, pupínky nebo červené skvrny - se správně zvoleným korektorem zvládnete bez problému zamaskovat všechny z nich. Naučte se ho používat správně a nad nedokonalostmi pleti máte vyhráno.

Nedokonalostem předcházejte

Základem bezchybné pleti je samozřejmě prevence. Jistě vám nemusíme říkat, že chladnější dny dávají vaší pleti zabrat a neměla byste proto zapomínat na její ochranu. Používejte pleťové krémy s ochranným SPF faktorem, který se dokáže bránit proti ostrému zimnímu slunci.

Duo korektorů, NARS, info o ceně v obchodě
Úplnou samozřejmostí je také důkladné večerní odlíčení obličeje a následná péče v podobě hydratačního nočního krému. Póry se tak nemají šanci ucpávat a vaše péče vás odmění krásnou a zdravou pletí.

Když už se ale nějaké nedostatky objeví, nemusíte zoufat. Stačí se naučit správně používat korektor a zahrnout jej do svého každodenního líčení. Na výběr máte z celé škály barev i konzistencí.

Barevné korektory

Paletka korektorů Allround, Catrice, 89,90 Kč
Možná vás vyděsí, že kromě tělových a růžových odstínů naleznete na trhu také korektory žluté a zelené. Většinou se neprodávají samostatně, ale bývají součástí celé paletky korektorů. Nemusíte se ale být, že byste je nevyužila!

Zelené korektory se totiž báječně hodí k neutralizování načervenalých míst na pleti. Jsou tedy ideální na červená místa, která vám po zahojeném pupínku zůstanou někdy i celé týdny. Žlutý korektor je pro změnu báječným pomocníkem, když bojujete s nafialovělými kruhy pod očima nebo prasklými žilkami v obličeji.

Paleta korektorů pro zakrytí různých vad pleti Avon Proffesional, 199 Kč
Nevěříte-li svým líčícím dovednostem, nebo nechcete mít v kosmetické kabelce více druhů korektorů, zvolte si jen jeden, v odstínu vaší pleti. Pamatujte ale, že na kruhy pod očima je vždy vhodnější použít korektor o odstín světlejší, aby tmavá místa opticky rozzářil. Vždy byste tedy měla mít v po ruce alespoň dva odstíny korektoru - jeden v tónu vaší pleti na pupínky a jeden světlejší na kruhy pod očima.

Tekutý nebo tuhý?

Sada korektorů pro maskování tmavých kruhů pod očima, Bobbi Brown, info o ceně v prodejně
Obecně platí, že tuhé korektory se hodí spíš na nedostatky pleti, zatímco tekuté na kruhy pod očima. Zatímco těmi tekutými nebo krémovými ale můžete zamaskovat i pupínky, tuhé pod oči nikdy nenanášejte. Citlivé oční okolí by zbytečně vysušily, zvýraznily by vrásky a navíc jsou zbytečně hutné, takže by nikdy nepůsobily přirozeně.

Tekutý korektor a rozjasňovač pleti Touche Éclat, Yves Saint Laurent, 1050 Kč
Tekuté a krémové korektory mají oproti těm tuhým ještě jednu výhodu - snadno si je na hřbetu ruky namícháte společně s make-upem, takže lehce vytvoříte odstín, který bude ve vašem celkovém líčení působit ještě přirozeněji.

Jak je nanášet

Korektory můžete na obličej nanášet štětcem, kterým je skvěle zapracujete, ale poslouží vám i vaše prsty. Neroztírejte je ovšem jako make-up, ale do pokožky je lehce vklepávejte. Docílíte tak přirozenějšího vzhledu.

Kosmetický štětec na korektor H60, Hakuro, 89 Kč
Můžete je použít hned na podkladový krém, nebo bázi, ale lepšího efektu docílíte, když korektor aplikujete až na make-up. Nedokonalosti tak budou totiž kryté hned dvakrát a navíc sama zjistíte, že některé nedostatky skryje už make-up samotný.

Stejně jako u všeho, i u korektorů platí, že méně je více. Začněte proto s malým množstvím a podle potřeby ho zvyšujte. Pokud byste si korektoru nanesla příliš, bude mít tendenci ulpívat do mimických vrásek a přivodil by vám víc škody, než užitku.