Zbavte se kruhů pod očima: Víme, jak na to | Pro ženy | Blesk.cz

Zbavte se kruhů pod očima: Víme, jak na to

31. května 2014 | 06:00

Objeví se, když to nejmíň potřebujete, a odmítají zmizet. Váčky a kruhy pod očima vás dělají starší a ani trochu vám nesluší. Pryč s nimi. Jak na to?

Proč se vůbec objevují? Ten hlavní důvod asi tušíte. Správně, je to nedostatek spánku. Nemusí jít hned o pozdní návrat z večírku, stačí práce přes půlnoc nebo prostě probdělá noc. Tohle všechno se na vašich očích podepíše. Kruhy můžete i podědit, nebo si je vypěstovat stresem, nedostatečným pitím (vody) nebo nadměrným pitím (alkoholu). Svou roli hraje i alergie nebo těhotenství.

Jak s nimi zatočit?

polohy spánku
Pořádně se vyspěte
Důležité je, jak dlouho spíte i kde spíte. Dopřejte si sedm až osm hodin spánku denně ve vyvětrané a dobře zatemněné místnosti. A před spaním zapomeňte na alkohol a kofein.

Dostatečně pijte
Ideální je čistá voda, snažte se vypít zhruba dva litry. Pokud budete na oslavě popíjet alkohol, nezapomeňte nějakou tu skleničku vody přidat.

Opalování
Opatrně se sluníčkem
Před přímým sluníčkem chraňte oči kvalitními slunečními brýlemi, abyste zabránili zvýšené pigmentaci.

Šikovně je zamaskujte
Jaká kosmetika vám pomůže? Potřebujete korektor, který má o odstín světlejší barvu než vaše pleť. Naneste ho na celou oblast okolo očí a přepudrujte bezbarvým pudrem. Až budete nanášet make-up, vyhněte se oblasti pod víčky, aby se od ní odpoutala pozornost. U vnitřní strany oka můžete kruhy zkusit překrýt bílou tužkou.

Kruhy pod očima nemusí být jen příznak nevaspání.
Využijte domácí „kosmetiku“
Jaké domácí zdroje vám v tomhle boji pomůžou? Třeba plátky vychlazené okurky nebo brambory, pomáhají zmenšit otoky. Vyzkoušejte i čajové sáčky, protože čaj obsahuje tanin, který podporuje krevní oběh. Zkusit můžete studené i teplé obklady, zhruba na deset minut. Obojí dělá zázraky.

Autor: mac