Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Další řada Ulice je tu! Nové postavy pořádně zamíchají dějem a vrátí se i některé z minulosti

2. ledna 2023 | 06:00

Osmnáctá sezona Ulice vstupuje do své jarní části, v níž seriál oslaví osmnácté výročí první klapky. Za tu dobu se v Ulici odehrála už pěkná řádka příběhů. Osudy některých starousedlíků sledujeme dodnes, jiní do Ulice zavítali postupem doby. Další postavy se v ní poprvé objeví teprve nyní.

Tou nejvýraznější a nejzajímavější bude koučka Julie Papežová (Jitka Schneiderová), která bude pomáhat Kristýně Volákové (Sára Korbelová) překonat psychické problémy. Tím zasáhne do vztahů v celé rodině, což se neobejde bez následků. Další novou postavou je energická a charismatická Martina Dubovská (Natálie Holíková), dcera majitelky hospody Kateřiny Dubovské (Martina Randová). Ta přijede dost nečekaně za mámou z Itálie, kde už nějaký čas žije, a udělá obrovský průvan ve vztazích u Nyklových. A nejen u nich…

Vedle těchto nových příchodů dojde u Gábiny Pumrové (Aneta Krejčíková) a Magdy Procházkové (Veronika Čermák Macková) i na velké návraty v podobě jejich expartnerů. Znovu se tak shledáme s Gábininým bývalým partnerem Hynkem Urbanem (Roman Vojtek), jenž začne více zasahovat do výchovy dospívajícího syna Šimona Urbana (Jakub Krause). Naloženo bude mít i Jirka Herman (Jan Holík), kolem kterého neustále slídí snaživý žurnalista Dalibor Tomášek (Petr Uhlík).

 

Podívejte se na rozhovor s Anežkou Rusevovou:

Video se připravuje ...
Vendula z Ulice Anežka Rusevová: Dvacet kilo je dole a už je nechci zpátky • VIDEO: videohub

Růžky začne opět vystrkovat také Radek Mastný (Pavel Novotný), jenž se čím dál více vzpouzí taktovce své partnerky Mileny Pumrové (Alena Štréblová). Magdě a Prokopu Junkovi (Ondřej Studénka) znovu vstoupí do života Mirek Soukal (Daniel Bambas), jehož překvapivý návrat budou řešit hned na začátku roku také jejich kolegové ve škole Irena Landová (Kateřina Holánová), Mojmír Kalina (Pavel Nový) a Ota Puklický (Filip Rajmont).

A co čeká uliční starousedlíky? Anička Lišková (Ljuba Krbová) se dostane do nezáviděníhodné situace kvůli Františku Hrubému (Matyáš Valenta), který se ocitne mezi současnou přítelkyní Bárou Klímovou (Eliška Bašusová) a bývalou partnerkou Skyler van Ruyter (Michelle Hansen). Anička zůstane i nadále nejlepší kamarádkou Evy Knoblochové (Vanda Hybnerová), jež si užívá nového stylu života, aniž by tušila, že se společné podnikání jejího manžela Miloše Knoblocha (Jiří Štrébl) a Vítka Klímy (Filip Čapka) začne otřásat v základech. Klímovi budou mít starosti i kvůli nešťastné Žofce Duškové (Kateřina Ujfaluši), kamarádce jejich dcery Anežky (Karolína Lipowská). Na tu totiž dolehne plnou měrou dění kolem rozchodu jejích rodičů, kteří mezi sebou začnou válčit.

Lásku s Kateřinou si bude hýčkat Lumír Nykl (Václav Svoboda), i když jeho matka Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová) se na to stále moc netváří. S otazníkem zatím zůstává, jak to bude brát Kateřinina dcera Martina, již čekají velké životní změny. Snad nejkrásnější společné období nyní prožívají Blanka Voláková (Linda Rybová) a Evžen Šmýd (Martin Finger). Peškovi – Amálie (Dana Syslová) a Vlastimil (Rudolf Hrušínský) – i Blančina máma Marie Vránová (Jitka Smutná) s partnerkou Jolanou Berkovou (Miluše Šplechtová) jsou za to vděčni, ovšem trable se nevyhnou ani jim. Blančina dcera Kristýna bude řešit s pomocí koučky Julie svou nabouranou psychiku, což se ukáže jako hodně trnitá cesta pro ni i celou rodinu. Ta si totiž začne pomalu uvědomovat, jak obrovský vliv Julie na Kristýnu má.

Vztah Adama Voláka (Vojtěch Machuta) a Jarky Podolské (Natalie Golovchenko) si projde další nečekanou zkouškou. Vanda Veselá (Kristýna Hrušínská) se bude i nadále snažit dostat Luďka Voláka (Vasil Fridrich) co nejdříve do chomoutu, byť bude mít jedno velké tajemství. Karla Marečková (Markéta Stehlíková) a Mára (Kryštof Rímský) se naplno pustí do záchrany svého manželství a opětovného vybudování vzájemné důvěry. Do tíživé situace se dostanou Márovi rodiče Luboš (Rostislav Novák st.) a Věrka (Milena Steinmasslová), kteří se budou muset poprat s finanční tísní. Ulice tak bude i v roce 2023 nabitá zajímavými ději, v nichž nechybí láska, humor, napětí a občas ani drama, jak už to v životě bývá. Motivem některých příběhů bude duševní zdraví, které spousta z nás považuje za samozřejmost. Ve chvíli, kdy se ocitneme pod dlouhodobým tlakem, ale zjistíme, jak křehké může být. To je případ Gábinina syna Šimona, který byl na podzim šikanován staršími spolužáky. Na jaře bude duševní zdraví velkým tématem v příbězích Blančiny dcery Kristýny a jejích blízkých či Klímových a jejich chráněnky Žofky…