5 skvělých receptů z šípků! Zvládnete je i vy | Pro ženy | Blesk.cz

5 skvělých receptů z šípků! Zvládnete je i vy

19. září 2012 | 20:00

Pamatujete si na hádku z filmu Slavnosti sněženek, jestli bude divočák se zelím nebo šípkovou omáčkou? Tak pokud byste si rádi pochutnali na druhé variantě, máte nejvyšší čas vyrazit sbírat šípky.


Ale raději si pospěšte, aby vám je sousedi nevysbírali. Kdo by si taky chtěl tak bohatou zásobárnu vitaminů C, A, B a karotenu nechat ujít. Když je navíc úplně zadarmo.

Pozor na svědivé štětinky

Šípky je nejlepší sbírat po prvním mrazíku, kdy jsou nejsladší. Rostou na keřích růže šípkové. Když máte citlivější kůži, vezměte si na ruce raději rukavice, jinak vás budou při kontaktu s pichlavými štětinami přidržujícími nažky nepříjemně svědit.

Sušení

Šípky zbavené stopek a kališních lístků sušte rozložené v tenké vrstvě, a nejlépe v sušičce nebo troubě, kde můžete nastavit teplotu 60 °C. Pomalé sušení plodům nesvědčí. Ztrácejí velké množství vitaminu C a mohou začít plesnivět. Správně usušené šípky jsou oranžové a červené a voní po ovoci.

Šípkový čaj

Potřebujete:
*½ šálku usušených šípků
*5 šálků vody

Postup:

Celé usušené šípky nasypte do vařící vody v poměru ½ hrníčku šípků na 5 hrníčků vody. Pokud chcete čaj silnější a ještě kvalitnější, přidejte více plodů. Vařte je zhruba půl hodiny a pak přelijte čaj do konvice přes velmi jemné sítko. Je to proto, že se při vyluhování může uvolnit jemné chmýří ze semen, které vyvolává svědění v ústech a krku. Před naplněním šálků nechte odvar pár minut odstát.

Šípkový sirup

Potřebujete:
*1 kg zralých šípků
*2 l vody
*1,5 kg cukru

Postup:
Šípky rozdrťte a zalijte vodou, Přiveďte k varu a pomalu vařte asi 10 minut. Hotový odvar přeceďte nejprve přes sítko a pak přes plátno. Hotovou šťávu uveďte do varu a přidejte cukr. Když se rozpustí, máte hotovo. Ještě teplý sirup nalijte do sklenic a dobře uzavřete.

Šípkový džem

Už jste někdy vařila z šípků? Ne? Pak je ten nejvyšší čas!

Potřebujete:
*1 kg čerstvých šípků
*600 g cukru
*vodu

Postup:
Šípky bez stopek a okvětních lístků rozkrájejte a dobře operte. Nasypejte je do hrnce a zalijte vodou. Pomalu vařte doměkka. Vzniklý rozvar propasírujte přes síto. Takto připravený protlak znovu uveďte do varu, přidejte cukr a vařte, dokud nezačne houstnout. Hotový džem nalijte do předehřátých sklenic a uzavřete víčkem. Pak otočte sklenice dnem vzhůru a nechte džem vychladnout.


Kančí se šípkovou omáčkou

Potřebujete:
*600 g kančí plece nebo kýty
*100 g slaniny
*2 mrkve
*1 petržel
*½ celeru
*1 cibuli
*200 ml červeného vína (nejlépe suchého)
*150 ml šípkového čaje
*celý pepř, nové koření, bobkový list, jalovec, tymián, šípkový džem
*olej, máslo, sůl

Postup
Maso prošpikujte, osolte a na kousku slaniny a oleji opečte v pekáči. Vyjměte ho a na výpeku opečte nakrájenou zeleninu a koření. Vložte maso zpátky, podlijte ho červeným vínem a čajem a přimíchejte šípkový džem. Přiklopte víkem a ve středně vyhřáté troubě pečte doměkka. Nezapomeňte občas podlévat.
Po upečení odložte maso do tepla a dokončete šťávu: k výpeku přidejte další lžíci džemu, podle chuti přidejte koření a nakonec omáčku rozmixujte.

Autor: toma, Kema