Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 19°C

Hvězdy Rodinných pout po téměř 20 letech: Jakými životními prohrami, ale i vzestupy si prošly?

20. září 2023 | 06:00

Téměř 20 let... Dvě dekády uběhly od počátku úspěšného seriálu Rodinná pouta, jenž byl uveden premiérou 23. března 2004. Patřil k fenomenálním seriálům počátku nového milénia, odstartoval „nekonečné“ seriály založené na jednoduchých, avšak dramatických příbězích postav, se kterými se diváci okamžitě ztotožnili. A tak není divu, že bezmála každý díl první série hltalo u obrazovek přes 1,6 milionu lidí. I přes to, že od posledního dílu uběhlo několik let, na hlavní hvězdy vzpomínáme doteď. Kde je jim nyní konec?  

Tehdejší stěžejní seriál televize Prima sklízel ovace, avšak jeho sledovanost značně klesla po změně názvu, když se proměnil ve Velmi křehké vztahy. Rodinná pouta, která chytla srdce diváků, se natáčela do konce roku 2006, následující rok – a pak až do roku 2009 – seriál figuroval ve změněné podobě.

Změna názvu byla začátek konce

První dvě řady byly totiž pod taktovkou společnosti Pro TV, třetí sérii převzala společnost Etamp. Původní produkční firmě, která dala vzniknout tomuto fenoménu, se změna nelíbila, a tak soud požádala o zákaz výroby. Seriál ale pokračoval nadále se zbrusu novým názvem. Změna ale částečně zapříčinila pokles popularity.

Realita života jako téma seriálu

Jak sám název seriálu napovídá, jeho ústředním tématem je rodina. Její členové byli podrobeni životním zkouškám, procházeli osudovými krizemi, vzestupy, pády, doprovázeli je ale i intriky a zrady v kontrastu s nebývalou láskou, vášní, napětím a romantikou. Seriálové rodiny Rubešových, Skálů i Boháčků, které tvořily primární labyrint vztahů v Rodinných poutech, tak byly jistým odrazem samotných diváků. Není proto divu, že si seriál s bohatým počtem dílů získal jejich srdce.

Hlavní hvězdy

Hlavou rodiny byl František Rubeš, kterého ztvárnil herec a režisér Jan Kačer. Právě on byl ředitelem rodinné firmy Premier Glass, do které po příletu z Anglie nastoupil i jeho syn Adam alias Tomáš Krejčíř. Po pravém boku otce však stála jeho dcera, Adamova sestra Andrea (Dana Morávková), která v celém seriálu značně vyčnívala. Zpodobňovala totiž typickou mrchu, rozviřovala vody svými intrikami a touhou všechny a všechno ovládat. Místy bezcitná Andrea měla však slabost pro svou dceru Kristýnu (Silvie Maryško), kterou měla z prvního manželství s doktorem Liškou (Roman Štolpa). Ve druhé sérii se s ním ale rozvedla a obmotala si kolem prstu spoluakcionáře rodinné firmy Hynka Skálu. Ten jí svou naivitou a hodnou povahou nevědomky dopomohl k převedení majetku firmy pouze v její prospěch. Stala se tak ředitelkou Premier Glass a rodina ji následně odsoudila.

Dalšími nezbytnými členy rodiny byli její sestra – baletka Ivana (Zdeňka Žádníková Volencová) – a bratr Filip (Otto Kallus). Jeho bohémský život, ale i alkohol, kterému značně holdoval, přidělávaly starosti především jeho těhotné manželce Marcele (Zuzana Dřízhalová). O celou rodinu, která žila v luxusní vile, se starala maminka Jiřina Rubešová (Lenka Termerová).

Rodinná pouta: Filip Rubeš (Otto Kallus) s manželkou Marcelou (Zuzana Dřízhalová) a Evou Pokornou (Klára Jandová)

Zármutek hereckého světa

Velká rána zasáhla herecký svět i fanoušky tohoto seriálu 16. září 2011. V tento den podlehla zákeřné rakovině herečka Zuzana Dřízhalová, kterou si pamatujeme jako Marcelu Rubešovou. Pozornost upoutala i v seriálech jako Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech nebo ve Zdivočelé zemi. Onkologické onemocnění lymfatických uzlin jí poprvé diagnostikovali už v jejích studentských letech, po náročné operaci se ale vše jevilo tak, že je nemoc nadobro pryč. O slovo se přihlásila v době natáčení seriálu, ale i tehdy se herečka úspěšně postavila zákeřnému onemocnění. Poslední návrat rakoviny byl bohužel smrtelný.

Proměna po téměř 20 letech

Velkou proměnou prošla 38letá Silvie Koblížková, seriálová dcera Andrey, která se před rokem provdala za herce Jiřího Maryška, jehož můžete znát z filmů Špindl, Hastrman, Po čem muži touží, Čertí brko, Krakonošovo tajemství či z úspěšného seriálu Božena.

Ačkoliv se Silvie Maryško proslavila zejména díky roli Uzlinky v ikonických Pelíškách, které jsou nedílnou součástí Vánoc, a měla tak herecky našlápnuto, po Velmi křehkých vztazích svou kariéru herečky upozadila. Vystudovala manažerskou školu a vydala se především cestou produkce.

Značnou změnou si prošel i herec Tomáš Krejčíř, představitel charismatického krasavce Adama Rubeše. Od dospívání byl totiž zasvěcen mormonské církvi, ze které po dvaceti letech vystoupil. Kolem 17. roku věku mu dala svůj význam, jak sám zmínil ve 13. komnatě – tehdy se díky ní zavřely dveře za paranoií a úzkostnými stavy, které pramenily z někdejšího vyvolávání duchů a nějakou dobu ho značně sužovaly. Nalezl tak klid, sílu víry a pravdu, jak uvedl.

Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů ho přivedla sestra Gabriely, a právě Gabriela se následně po roce stala jeho ženou. Má s ní tři krásné, nadané děti, ovšem vystoupení z církve vyvolalo vlnu bouří v jeho rodinném životě. Cesty Gabriely a Tomáše se rozdělily a před lety tento rozkol vnímal jako životní prohru. Jeho první žena má totiž pořád v jeho srdci místo a své tři děti naprosto miluje. Později se ale zamiloval do lékařky Petry a oba se pustili do společného podnikání. Otevřeli několik ordinací i centra estetické medicíny. Firmu ale po čase prodali a finance investovali do farmy, kde se nyní cítí naprosto šťastní.

Na nedávný rozhovor s Tomášem Krejčířem se podívejte ve videu:

Video se připravuje ...
Utekl ze spárů sekty, teď vychovává 5 dětí! Jak to Tomáš Krejčíř zvládá? • VIDEO: Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

A jak se změnily ostatní hvězdy? Na to se podívejte do naší fotogalerie.

Autor: Žaneta Podlahová, Prostě fenomén
Video se připravuje ...