Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Tak to je úlet! Žena svými outfity napodobuje dámské vložky, čistič toalety i kočičí žrádlo

21. února 2022 | 05:00

Návrhářka Taryn de Vere, která se na sociální síti Instagram označuje za „možná“ nejbarevnější ženu v Irsku, se rozhodla po dobu ledna se oblékat do outfitů, ke kterým ji inspirují věci z domácnosti. Za svou výzvu Object Dress Challenge sklidila nečekané ovace, a tak v ní pokračuje i v následujícím měsíci. Jaká myšlenka stojí za jejím projektem a které věci z domácnosti ji inspirovaly k barevným outfitům?

Za nápadem irské návrhářky a svobodné matky pěti dětí nestojí pouze kreativita a zábava, ale i hlubší myšlenka. Pro on-line magazín Bored Panda sdělila: „Rozhodla jsem se, že si na měsíc leden dám kreativní výzvu, protože se opět velmi rozmohl koronavirus, a nejlepší tak bylo zůstat doma. A protože jsem uvízla ve svém domě, rozhodla jsem se jím inspirovat.“ Mutace viru a markantní nárůst počtu pozitivních případů tak vyústily v onen nápad kreativní designérky.

Lidé z celého světa byli originálním zpracováním její myšlenky naprosto fascinováni. Neočekávaná pozornost, které se Taryn dostalo, ji uvedla do rozpaků. „Byla jsem naprosto ohromena globální odezvou na mé fotky. Spousta lidí mi řekla, že každý den po probuzení sledovali Instagram, aby zjistili, jak jsem se tentokrát oblékla. Byla jsem v televizi po celém světě, dávala jsem rozhovory pro tištěná, on-line i rozhlasová média v mnoha zemích. Zdá se, že obzvláště Německo a Spojené království jsou nadšené z toho, co dělám. Je úžasné vědět, že můj kreativní styling vykouzlí úsměv na tváři tolika lidem a přináší trochu radosti v tomto těžkém čase.

U svých fotografií kreativních modelů pak komentuje, proč si zrovna vybrala onu věc a odkud se její oblečení dostalo do skříně. Ve své výzvě má totiž jednu zásadní podmínku. Nesmí si kupovat žádné nové oblečení a čerpat musí pouze z toho, co se jí nahromadilo v šatníku.

A které konkrétní věci v domácnosti jí rozvířily její smysl pro kreativitu? Na seznam se dostaly kočičí žrádlo, čistič toalety, fazole v plechovce, pivo, šampaňské, univerzální mazací sprej, ale i sýrové křupky či balení dámských vložek. Fotografii s outfitem inspirovaným křupavým snackem okomentovala slovy: „Ti, kteří mě už dlouho sledují, znají mou slabost pro sýrové křupky. Vytvoření tohoto outfitu byla velká zábava. Šaty jsem pořídila v obchodě H&M a vše ostatní pocházelo z charitativního obchodu.“

U outfitu, ke kterému ji ponoukl šampon a kondicionér v jednom, sdělila, že šaty pořídila před dvaceti lety, když byla těhotná se svou nejstarší dcerou. Většinu outfitu pořídila opět v charitativním obchodě, vyjma šátku, který na fotce držela v ruce. Se smíchem a nadsázkou ještě dodala, že je legrační, jak si pamatuje původ všech nákupů, a hodila do pléna otázku mezi své sledovatele, zda je jediná...

Líbí se vám tento originální nápad? Odpovědět si můžete při listování v naší fotogalerii:

Autor: Žaneta Podlahová