Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Říká si bionická žena! V páteři má desítky šroubů a po operaci nechtěla žít

12. března 2020 | 06:00

I když to z fotek nevypadá, rozřezaná záda pomohla této ženě v cestě za lepším životem. Její páteř sice drží pohromadě desítky kovových součástek, bez komplikované operace by se ale mladá žena nesnesitelných a omezujících bolestí zřejmě nikdy nezbavila.

Megan King trpí Ehlers-Danlosovým syndromem. Ten za posledních několik let zaútočil zejména na její páteř, a to způsobilo nesnesitelné bolesti. Komplikovaná operace měla mladé ženě pomoct, bohužel ale nezafungovala podle představ lékařů, a Megan tak nemohla dlouho chodit, sedět ani dobře spát. 

"Do roka mě čekala další náročná operace, kterou jsem musela podstoupit, pokud jsem chtěla žít aspoň trochu normální život. Strašně jsem se další operace bála, ale bolesti jsem měla čím dál tím větší," vzpomíná Megan. Její pánev se posunula a už ani střeva nefungovala správně. Nebezpečná operace byla v tu chvíli bohužel na místě.

V září 2019 podstoupila tedy Megan rozsáhlou operaci páteře. "Po zákroku jsem se probudila v nesnesitelných bolestech a chtěla jsem, aby mě lékaři uvedli do umělého spánku." Rekonvalescence byla pro Megan příliš náročná, nad vodou ji držela jen naděje na komfortnější život, ve který doufala. V páteři měla 57 šroubů a mnoho dalších kovových součástek. 

"Přišla jsem si jako bionická žena. V těle mám opravdu hodně kovu! Důležité ale je, že po náročném zotavování cítím, jak se mé tělo uzdravuje. Močový měchýř i střeva fungují lépe a moje chůze je už také lepší." Meganin stav se snad konečně tedy začal zlepšovat a my věříme, že blízká budoucnost přinese této odvážné ženě mnoho dalších pokroků.

Autor: Adéla Ondroušková