Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Ve dvou letech jí amputovali nohu, přesto se věnuje tanci! Cítím se tak šťastná, říká

Video se připravuje ...
Tanec léčí! Žena je od dětství na vozíku, ani to jí ale nebrání v tom, aby byla hvězdou tanečního parketu.
VIDEO: Lisbeth Trejo
14. října 2019 | 06:00

Lisbeth amputovali nohu už ve dvou letech, od té doby je tedy odkázána na invalidní vozík. Proto si mladá žena zpříjemňuje život tancem, který jí dodává sílu a sebevědomí. Dnes je z ní hvězda tanečního parketu a lidé ji milují!

Lisbeth Trejo (23) se narodila s vzácnou vadou páteře. Ve dvou letech jí lékaři byli nuceni amputovat levou nohu, a dívka je tedy odkázána na invalidní vozík. Život na vozíku bezpochyby není lehký, Lisbeth však není z těch, které by si na svůj osud stěžovaly. Uznává, že je to psychicky náročné, našla si ale koníček, který jí nedává prostor pro negativní myšlenky. Miluje tanec!

"Rodiče s tím ze začátku nesouhlasili, později stejně jako já pochopili, že je to něco, co mi jde a co k svému životu neodmyslitelně potřebuji," říká Lisbeth. Mladá žena začala s tancem v taneční skupině Power Dance, kde jí umožnili trénovat. Brzy zjistili, že objevili novou hvězdu. "Později jsem chodila na specializované taneční kurzy pro vozíčkáře a následně jsem se stala členkou týmu Valerie Sandoval, kde mi rapidně stouplo sebevědomí."

Pod vedením zkušené tanečnice se Lisbeth začala zlepšovat. Její tanec uchvátil tisíce fanoušků, kteří její odhodlání a nadšení obdivují. "Když tančím, zapomínám, že jsem na vozíku. Cítím se šťastná," dodává nakonec Lisbeth. Tato mladá žena potvrzuje, že tanec doopravdy léčí. Bez takové aktivity, jako je tanec, by prý nežila naplno.

Autor: Adéla Ondroušková
Video se připravuje ...