Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Oblačno 20°C

Rakovina jim vzala dětství. Tahle holčička se stará o nemocného bratra dnem i nocí

23. září 2019 | 06:00

O faktu, že rakovina ničí zdraví a zahrnuje finanční i lékařské boje, se ví. O tom, že ale ovlivňuje celou rodinu, včetně dětí, se příliš nemluví. Rakovina čtyřletého chlapce velmi působí nejen na něj, ale také na jeho starší sestru, která opravdu trpí spolu s ním.

Beckett onemocněl rakovinou. Jeho sestra, která je o patnáct měsíců starší, zpočátku jeho nemoc nepociťovala. Postupem času začal její bratr slábnout, více spát a méně si s ní hrát. "Naše dcera to nechápala. Nevěděla, proč jejího brášku pořád vozíme do nemocnice, proč ho trápíme," vzpomínají Beckettovi rodiče. 

Jenže ani takhle malým dětem se nic vysvětlovat nemusí. Beckettova starší sestra později pochopila, že musí bráškovi pomoct. Začala k němu vstávat v noci, chodí s ním do koupelny, když je mu zle, hraje si s ním, pokud má chuť, a pořád ho objímá. Je neuvěřitelné, jak rakovina jednoho člověka dokáže ovlivnit tolik lidí. 

Beckettova sestra sice nemocná není, jeho utrpení ale cítí a vědomě prožívá s ním. Když je smutný Beckett, je smutná i ona. Ve svém nízkém věku tráví většinu času tím, že o svého bratra pečuje, místo toho, aby s ostatními dětmi běhala venku na hřišti. Beckett je velký bojovník a rakovinu se bezpochyby snaží porazit. Bez své sestry by se mu ale bojovalo daleko hůř!

Autor: Adéla Ondroušková
Video se připravuje ...