Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Oblačno 20°C

Dvouměsíčního chlapce přizabil vlastní otec. Adoptivní rodina mu zachránila život

4. listopadu 2019 | 06:00

Rio málem zemřel vinou biologického otce. Pomoci a spravedlnosti se mu dostalo díky jeho adoptivním rodičům, kteří mu poskytli milující rodinu i nový začátek. 

Riovi byly pouhé dva měsíce, když ho jeho vlastní otec napadl a způsobil mu vážná zranění. Otec chlapce údajně úmyslně dusil a házel s ním o zem. Po nepochopitelném napadení bylo dítě převezeno do nemocnice, tam se také poprvé setkalo se svými budoucími adoptivními rodiči. "Měl silné krvácení do mozku, problémy se zrakem a zlomeninu levé holenní kosti," vzpomíná Cecilia Hansen, Riova adoptivní matka. 

Lékaři nedávali chlapci moc šancí na život. "Pokud by Rio přežil, bylo jasné, že bude mít doživotní následky. Po brutálním napadení byl dlouho v bezvědomí." Cecilia má se svým manželem, který je ve vojenské službě, dvě děti, oba se ale shodli, že zažádají o adopci nebohého Ria. 

Zatímco už byla adopce v běhu, snažili se manželé Hansenovi dostat chlapcovy biologické rodiče za mříže. "Když má Rio takové následky, nemohli jsme dopustit, aby viník běhal na svobodě. Do vězení šel na 25 let!" Chlapec nyní opravdu žije u svých adoptivních rodičů, kteří mu nejen nabídli lásku a nový domov, ale také zajistili jakousi spravedlnost.

Hansenovi chtějí svým jednáním také upozornit na tyto týrané děti a doufají, že některé rodiny motivují k podobnému činu, jaký udělali oni. "Adopcí napadeného dítěte můžete někomu změnit život. Mějte oči otevřené. Někdy není takové brutální násilí na první pohled patrné," dodává nakonec Cecilia, jejíž celý příběh si můžete přečíst na Lovewhatmatters.

Autor: Adéla Ondroušková
Video se připravuje ...