Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Chcete vědět, jaký je? Nechte ho objednat si kávu! Prozradí to o něm mnohé!

11. srpna 2019 | 06:00

Psychologové posuzují lidskou povahu z nejrůznějších aspektů, a dokonce i výběr oblíbené kávy svědčí o tom, jakou máme ve skutečnosti povahu! Věřili byste tomu? Souhlasí to, nebo to o nás vůbec nic nevypovídá? Pokud tomu přece jen trochu věříte, pak se podívejte při výběru partnera i na to, jaké kafe má rád.

Typologii člověka podle druhu kávy „objevili“ psychologové Judi James a James Moor, a jak oba říkají, dokonce i to, jak kávu pijeme, souvisí s osobnostními rysy a může to okolí poskytnout výborný klíč ke zkoumání. Takže co o vašem potenciálním partnerovi vypovídá oblíbená káva? Tohle všechno z ní můžete vyčíst.

Černá káva bez ničeho

Lidé, kteří pijí černou kávu bez ničeho, jsou buď příliš nervózní na to, aby vymysleli něco kreativnějšího, nebo jsou agresivní a rádi druhé řídí. Už po pár minutách po seznámení pravděpodobně poznáte, do které kategorie spadá. Lidé, kteří mají rádi kafe „bez ozdůbek“, jsou odvážní a vědí, co chtějí. Jdou za svým cílem a nikdy nemlží, vždy jdou k jádru věci. Pokud se mu líbíte, řekne vám to a nebude na nic dlouho čekat (ani na sex). Pozor ovšem na případné cholerické výbuchy, které hrozí. Vztah s ním bude určitě intenzivní.

Černá káva s cukrem, mlékem nebo prostě něčím navíc

Kávu s mlékem nebo cukrem mají podle tohoto testu rádi lidé, kteří vás mohou překvapit. Muž, který si dává tento druh kávy, působí velmi spořádaně a organizovaně, ale někdy zapomíná na pravidla. Pozor, může mít tendenci dělat si, co chce. Když ho ale poznáte blíže, zjistíte, že to tak hrozné není a že je to taková kombinace logické a bohémské duše.

Espresso, dvojité espresso

Objednal si espresso? Možná vám tím chce naznačit, že ví, co to je, a že byl v Itálii. Pokud si objedná „expresso“, zapomeňte na něj, je to vejtaha, který o kávě nic neví. Muži, kteří pijí espresso, jsou často náladoví a tvrdě dřou. Velmi často mezi nimi najdete vedoucí pracovníky, dokážou skvěle vést a zvládat rychlé úkoly. Opatrně, ve vztahu mohou mít podobné tendence. V sexu bývají zkušení a suverénní, ale s věrností to tak horké nebude. Na druhou stranu – pokud toužíte po výrazné osobnosti, mezi pijáky espressa ji najdete.

Káva bez kofeinu, případně se sójovým mlékem

Existuje šance, že konzument tohoto druhu kávy vás bude přesvědčovat o čemkoli, co změní váš život k lepšímu (a zdravějšímu). S ním to bude běh do kopců, ale pokud vám to vyhovuje, proč ne. Tihle lidé ale bývají elitářští, nároční a velmi často touží po něčem, co mít nemohou. Dost často skrývají své pravé já. Pozor na ně, možná si někdy tajně lijí do kávy místo sójového mléka smetanu.

Caffe latté

Větší káva s napěněným mlékem patří těm, kteří jsou spíše váhavé povahy. Drží se zpátky a velmi důkladně si vše promýšlejí. Když se mají rozhodnout, myslí na všechny možnosti, dokonce i při výběru latté. Nikam nespěchají, i proto volí tento druh kávy, na který potřebují více času. Jsou zvyklí, že na ně druzí čekají, a jim to nevadí. Jsou to požitkáři, kteří dají na pocity. Pomalu a s rozvahou, a to i ve vztahu. Takže pokud netoužíte po bláznivé jízdě, volte tohoto muže.

Cappuccino

Perfektní káva pro ty, kteří teprve s poznáváním kávy začínají. Je jemná, ani malá, ani velká, prostě tak akorát. Často je poprášená čokoládou a je známkou člověka s vytříbeným vkusem a stylem. Tento muž určitě nemívá pitomé vtipy o blondýnách ani nezačne nadávat číšníkovi, vždy je na úrovni. Tihle lidé jsou kreativní a zároveň nepříliš bohémští. Jsou citliví a ostatní je obvykle mají rádi. Ovšem můžou být trošku posedlí a hlídat si všechno kolem sebe.

Ledové frappuccino

Jde vlastně o takovou alternativu horké kávy, jen vychlazenou. Podle psychologů jsou milovníci frappé trošku povrchní a chtějí vypadat jako celebrita. Styling, outfit. Jestli to tak je a vám zrovna tohle moc nesedí, utečte od něj. Ovšem pokud se do vás zamiluje, může se změnit.

Vídeňská káva

To ještě někdo pije? No asi ano, a proč ne, vlastně? Káva se spoustou šlehačky svědčí o tom, že tento muž je originální a ví, kde je Vídeň. Zná toho spoustu a zajímá se určitě o umění a historii. Bude velmi kreativní a nebude se stydět za to, že si dopřeje před obědem šlehačku. S ním se nudit nebudete, ale pozor, aby to s tou kreativitou moc nepřeháněl. Zvláště pokud nemáte v lásce přílišný zájem okolí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: aši
Video se připravuje ...