Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Chcete vědět, jaký je? Nechte ho objednat si kávu! Prozradí to o něm mnohé!

 • Co o něm vypovídá káva, kterou si objedná?
  14. listopadu 2023 | 06:00

  Psychologové posuzují lidskou povahu z nejrůznějších aspektů, a dokonce i výběr oblíbené kávy svědčí o tom, jakou máme ve skutečnosti povahu! Věřili byste tomu? Souhlasí to, nebo to o nás vůbec nic nevypovídá? Pokud tomu přece jen trochu věříte, pak se podívejte při výběru partnera i na to, jaké kafe má rád.

  Typologii člověka podle druhu kávy „objevili“ psychologové Judi James a James Moor, a jak oba říkají, dokonce i to, jak kávu pijeme, souvisí s osobnostními rysy a může to okolí poskytnout výborný klíč ke zkoumání. Takže co o vašem potenciálním partnerovi vypovídá oblíbená káva? Tohle všechno z ní můžete vyčíst.

 • Černá káva bez ničeho

   

  Autor: iStock

  Lidé, kteří pijí černou kávu bez ničeho, jsou buď příliš nervózní na to, aby vymysleli něco kreativnějšího, nebo jsou agresivní a rádi druhé řídí. Už po pár minutách po seznámení pravděpodobně poznáte, do které kategorie spadá. Lidé, kteří mají rádi kafe „bez ozdůbek“, jsou odvážní a vědí, co chtějí. Jdou za svým cílem a nikdy nemlží, vždy jdou k jádru věci. Pokud se mu líbíte, řekne vám to a nebude na nic dlouho čekat (ani na sex). Pozor ovšem na případné cholerické výbuchy, které hrozí. Vztah s ním bude určitě intenzivní.

 • Černá káva s cukrem, mlékem nebo prostě něčím navíc

  Autor: iStock

  Kávu s mlékem nebo cukrem mají podle tohoto testu rádi lidé, kteří vás mohou překvapit. Muž, který si dává tento druh kávy, působí velmi spořádaně a organizovaně, ale někdy zapomíná na pravidla. Pozor, může mít tendenci dělat si, co chce. Když ho ale poznáte blíže, zjistíte, že to tak hrozné není a že je to taková kombinace logické a bohémské duše.

 • Espresso, dvojité espresso

  Autor: iStock

  Objednal si espresso? Možná vám tím chce naznačit, že ví, co to je, a že byl v Itálii. Pokud si objedná „expresso“, zapomeňte na něj, je to vejtaha, který o kávě nic neví. Muži, kteří pijí espresso, jsou často náladoví a tvrdě dřou. Velmi často mezi nimi najdete vedoucí pracovníky, dokážou skvěle vést a zvládat rychlé úkoly. Opatrně, ve vztahu mohou mít podobné tendence. V sexu bývají zkušení a suverénní, ale s věrností to tak horké nebude. Na druhou stranu – pokud toužíte po výrazné osobnosti, mezi pijáky espressa ji najdete.

 • Káva bez kofeinu, případně se sójovým mlékem

  Autor: iStock

  Existuje šance, že konzument tohoto druhu kávy vás bude přesvědčovat o čemkoli, co změní váš život k lepšímu (a zdravějšímu). S ním to bude běh do kopců, ale pokud vám to vyhovuje, proč ne. Tihle lidé ale bývají elitářští, nároční a velmi často touží po něčem, co mít nemohou. Dost často skrývají své pravé já. Pozor na ně, možná si někdy tajně lijí do kávy místo sójového mléka smetanu.

 • Caffe latté

  Autor: iStock

  Větší káva s napěněným mlékem patří těm, kteří jsou spíše váhavé povahy. Drží se zpátky a velmi důkladně si vše promýšlejí. Když se mají rozhodnout, myslí na všechny možnosti, dokonce i při výběru latté. Nikam nespěchají, i proto volí tento druh kávy, na který potřebují více času. Jsou zvyklí, že na ně druzí čekají, a jim to nevadí. Jsou to požitkáři, kteří dají na pocity. Pomalu a s rozvahou, a to i ve vztahu. Takže pokud netoužíte po bláznivé jízdě, volte tohoto muže.

 • Cappuccino

  Autor: istock.com

  Perfektní káva pro ty, kteří teprve s poznáváním kávy začínají. Je jemná, ani malá, ani velká, prostě tak akorát. Často je poprášená čokoládou a je známkou člověka s vytříbeným vkusem a stylem. Tento muž určitě nemívá pitomé vtipy o blondýnách ani nezačne nadávat číšníkovi, vždy je na úrovni. Tihle lidé jsou kreativní a zároveň nepříliš bohémští. Jsou citliví a ostatní je obvykle mají rádi. Ovšem můžou být trošku posedlí a hlídat si všechno kolem sebe.

 • Ledové frappuccino

  Autor: iStock

  Jde vlastně o takovou alternativu horké kávy, jen vychlazenou. Podle psychologů jsou milovníci frappé trošku povrchní a chtějí vypadat jako celebrita. Styling, outfit. Jestli to tak je a vám zrovna tohle moc nesedí, utečte od něj. Ovšem pokud se do vás zamiluje, může se změnit.

 • Vídeňská káva

  Autor: iStock

  To ještě někdo pije? No asi ano, a proč ne, vlastně? Káva se spoustou šlehačky svědčí o tom, že tento muž je originální a ví, kde je Vídeň. Zná toho spoustu a zajímá se určitě o umění a historii. Bude velmi kreativní a nebude se stydět za to, že si dopřeje před obědem šlehačku. S ním se nudit nebudete, ale pozor, aby to s tou kreativitou moc nepřeháněl. Zvláště pokud nemáte v lásce přílišný zájem okolí.

Autor: aši
Diskuse ke článku
.