Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Když dlouho nemáte sex, tohle se stane s vaším tělem!

 • 26. března 2020 | 06:00

  Na to, že je sex příjemný a mnohdy ohromně zábavný, už jistě většina z vás přišla. Ovšem sex nám nepřináší jen tyto dva aspekty, má mnoho různých dalších vlivů na náš život a možná si je vůbec neuvědomujete.

  Můžeme se ocitnout v situaci, jako je právě nyní, kdy jsme v totální izolaci, a ještě bez partnera. Samy ale můžeme být i jindy a občas je těžké najít si někoho nového. Tím pádem se potom stává, že naše sexuální dieta je delší, než bychom samy chtěly. Pozor na to, dámy, protože absence sexu v našich životech nemá vůbec dobrý vliv na naše tělo. Tohle všechno hrozí, pokud si budeme nadále odříkat tělesná potěšení.

 • Snadněji onemocníte


  Autor: iStock

  Věřte nevěřte, sex je velmi prospěšný pro náš imunitní systém, protože během něho tvoří tělo protilátky, které pomáhají našemu organismu bojovat s nepříjemnými nemocemi, jako jsou chřipky a nachlazení a v dnešní době i boj s novými druhy chorob, jimž podléhají jedinci se slabou imunitou. Pokud si budete odříkat sex, vaše šance, že vás skolí první rýmička, jsou mnohem vyšší.

 • Problém se sebevědomím


  Autor: iStock

  Nedostatek sexu, který trvá dlouhou dobu, může obloudit váš mozek a přesvědčit ho o tom, že nejste dostatečně atraktivní nebo sexy, nebo že jste ošklivá a nestojíte za to. To je samozřejmě úplná blbost! Ale řekněme si to na rovinu, prostě to člověku nepřidá a může to nakonec dokonce být jeden z důvodů, proč se nám nedaří navázat žádný vztah, a tím šance na sex ještě snižujeme.

  Podívejte se na video, jak uspokojit muže rukou lépe než to dovede on sám:

  Gábi se nebojí zeptat: Jak uspokojit rukou muže lépe než to dovede on sám • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Problémy s udržením moči


  Autor: iStock

  Sex je skvělý způsob, jak posilovat pánevní dno, jedna z nejpříjemněji strávených chvil, kdy cvičíte, vůbec. Pokud tedy nepracujete na posílení svých svalů v této speciální části v posilovně nebo doma v obýváku na koberci, potom vám značně ochabovat a hrozí vám nepříjemnosti.

  Podívejte se na vysvětlení, proč nás sex tolik baví:

  Gábi se nebojí zeptat: Proč nás sex tolik baví? • VIDEO: Adam Balažovič

 • Problémy s tlakem


  Autor: iStock

  Je mnoho žen, které milují sport a nedovedou si bez něho představit svůj den, ale mnoho žen sport z duše nenávidí a při pomyšlení na pocení v posilovně se jim dělají osypky. Sex je jediná forma pohybu, která je v jejich případě snesitelná. Pokud o tuto jedinou pohybovou složku svého života přijdou, je možné, že se dostaví problémy s krevním tlakem a celkově kardiovaskulární soustavou, protože pravidelným cvičením ho posilujete a předcházíte tak třeba také srdečnímu selhání.

 • Deprese a stres


  Autor: iStock

  Během milování dochází v těle k mnoha procesům a mimo jiné všechny ty slastné pocity, které zažíváme, spouští vylučování hormonů, jež nás pozitivně naladí. Jestliže se tohoto procesu vzdáváme, hormony štěstí se nám nebudou vyplavovat do krevního toku a budeme mnohem náchylnější k depresím a podléhat mnohem snáz stresu. Bez sexu tak musíte najít jiné aktivity, které vašemu organismu pomohou s produkcí serotoninu, oxytocinu a dalších šťastných hormonů.

 • Horší paměť


  Autor: iStock

  Nejen že vám sex pomáhá být zdravější, ale také chytřejší. Některé zdroje tvrdí, že se během sexu se tvoří v mozku neurony v oblasti paměti. Takže v podstatě s každým pohlavním stykem tvoříte nová neuronová miminka, která vám pomáhají být mnohem bystřejší a lépe si vše pamatovat.

  Čeho si na vás muži při sexu vždycky všimnou

Diskuse ke článku
.