Zhubla jste, ale celulitida zůstává? Takhle s ní zatočíte | Jak zhubnout | Blesk.cz

Zhubla jste, ale celulitida zůstává? Takhle s ní zatočíte

 • ...
  Foto: Shutterstock.com
  30. května  2017 
   06:00

  Protože se letos nosí miniaturní šortečky, ukazování stehen je na řadě víc než jindy. Přestože jsou nohy opálené, oholené a blýskavě naolejované, stejně  na nich bývá k vidění ledacos nepěkného. Celulitida. A nemusí to být jen estetická vada. Co když je dolíčkovatá kůže známkou nemocných nohou?

 • Kde se to v nás vzalo?

  ...

  Ženy, které mají málo pohybové aktivity, sedavé zaměstnání nebo jsou často vystaveny stresu, mohou být k tvorbě pomerančové kůže náchylnější. Celulitidu ovlivňují ale i nedostatečný pitný režim, kouření, alkohol nebo nezdravé stravování. “Nikdy za celulitidu nemůže jen jedna příčina, ale bývá to ovlivněno kombinací všech těchto faktorů. Celulitida může být zčásti ovlivněna i geneticky. U žen může svou roli hrát i hormonální antikoncepce,” říká Iveta Novotná, poradkyně pro zdravý životní styl.

 • A co muži?

   

  ...

  Celulitida se bohužel spikla proti ženám, protože mužská kůže není tak pružná a poddajná. Muži navíc mají jiné uspořádání vazivových vláken, které zabraňuje tvorbě tukových polštářků. “Celulitida postihuje více ženy než muže, protože v partiích, kde se celulitida nejvíce objevuje, to je na břiše, stehnech, bocích a hýždích, se ženám ukládá více tuku,” dodává Novotná.

 • Za všechno může tuk!

   

  ...

  Podstatný pro vznik pomerančové kůže je přebytek tuku. “V tukové tkáni dochází k zvětšení objemu tukových buněk, ty dlouhodobě tlačí na drobné cévky, a tím způsobují, že se v nich zhorší průtok krve, dojde k úniku tekutiny do mezibuněčného prostoru a cévky se začnou vazivově přeměňovat. To je potom patrné na vzhledu kůže,” vysvětluje dále odbornice. Celulitida vzniká kvůli poruše krevní a lymfatické cirkulace v tkáni.

 • Máte nemocná stehna?

   

  ...

  Celulitida má několik forem. Obecně řečeno – nejhorší forma celulitidy je zdravotně riziková, protože při ní dochází k nedostatečnému prokrvení končetin, k otokům a k velkým bolestem. “Celulitida není jen estetický problém, ale řadí se mezi civilizační onemocnění,” vysvětluje Novotná. Proti dolíčkům v kůži je nutné bojovat okamžitě, jak se objeví. Samy totiž nikdy nezmizí.

  Více o jednotlivých stupních celulitidy a možnostech, jak se jich zbavit, čtěte zde.

 • Jak se zbavit celulitidy?

  ...

  Pro prevenci nebo léčbu celulitidy je nutné vytvořit zdravý jídelníček. “Hlavní je dostatek tekutin! Zároveň potřebujete stravu bohatou na vitaminy A, B, hlavně B6, který má močopudný účinek a pomáhá odstraňovat zadržovanou tekutinu v tkáních. Zároveň jezte vitamin E, protože podporuje krevní oběh. Také hořčík a zinek.” Do jídelníčku tedy zařaďte množství ovoce a zeleniny, celozrnné pečivo, semena a ořechy. Nezapomeňte na pravidelný pohyb.

  Krémy a gely určené pro boj s celulitidou sice neudělají zázraky přes noc, ale v kombinaci s výše zmíněnými radami mohou být napomocné! Z jakých produktů si můžete vybrat? Podívejte se do fotogalerie:

 • Jak pečovat o svá stehna?

   

  ...

  I o svá stehna byste měla umět správně pečovat. “Pokud dodržujete správný jídelníček a dostatečně se hýbete, můžete léčbu celulitidy podpořit i saunou, otužováním, lymfatickou masáží nebo hřejivými zábaly,” doplňuje Iveta Novotná a dodává: “Pohyb a správná strava rovná se pevné zdraví – a hlavně stehna.”

  Buďte chytřejší než celulitida! Další tipy, jak se jí zbavit, najdete zde.

  Video vám poradí, jak na pevnější nohy a zadek:

  Zjistili jsme, jak mít pevnější bříško, dekolt i zadeček a jak se zbavit celulitidy a strií • VIDEO: Adam Balažovič

/
Autor: Rebeka Stoklasová

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji