7 dietních tajemství Ivanky Trump: Jak si udržuje štíhlou postavu?

 • 7 dietních tajemství Ivanky Trump: Jak si udržuje štíhlou postavu?
  24. ledna  2017 
   06:00

  Svému otci dělá samou radost a během jeho kampaně mu byla nejen podporou, ale i do jisté míry ozdobou. Není se čemu divit. Ivanka Trump, dcera prezidenta Spojených států amerických, má krásnou postavu, kterou by jí leckdo mohl závidět. V čem tkví její tajemství? 

 • Nespoléhá na geny

  Ivanka Trump na své geny rozhodně nespoléhá.
  Autor: Profimedia.cz
  Když se na ni člověk podívá, má pocit, že nemusí nic dělat, že postavu má téměř dokonalou od přírody. Při své výšce 180 centimetrů váží 65 kilogramů, přitom má výrazné boky i ňadra. Dcera prvního muže USA si je však vědoma toho, že to není samo o sobě, a tak nikdy neusíná na vavřínech a stále se snaží jíst vyvážený jídelníček a pravidelně sportuje. Rozhodně se ale vyhýbá redukčním dietám.

 • Věří v ovesné vločky

  Vlákninu kombinujte s vodou.
  Autor: Shutterstock.com
  Snídaně je základem dne, což ví i Ivanka. Při tom nedá dopustit na ovesné vločky. Ty pak snídá nejen ona, ale i celá rodina. Vždy ráno dává na výběr ovesné vločky nebo řecký jogurt s ovocem. Děti většinou zvolí první variantu. Do nich pak Ivanka přidá chia semínka, mix ořechů, lněná semínka, goji, skořici. To vše smíchá dohromady, čímž si zajistí glykemicky vyvážené jídlo, které jí dodá energii na celé dopoledne, udrží totiž hladinu cukru v jedné rovině. V takové snídani je vše, co by měl člověk mít ve svém jídelníčku zastoupeno. Komplexní sacharidy, tuky, bílkoviny a vlákninu.

 • Ráno začíná vodou

  Chloru v kohoutkové vodě je tak málo, že je to skutečně zanedbatelné.
  Autor: Shutterstock.com
  Ještě dříve, než se pustí do snídaně, začíná Ivanka den velkou sklenicí vody. To jí pak pomáhá cítit se plnější a ve výsledku toho pak sní méně. Kromě toho si tak aspoň zajišťuje dostatečnou hydrataci po celý den. Správný pitný režim vás ale může zbavit také celulitidy, ubrat vám dva kilogramy, které jsou způsobeny vodou, kterou v těle zadržujete, a v neposlední řadě se vám také zlepší pokožka, která se dostatečnou hydratací pořádně vypne. 

 • Dá na pohyb

  Speciální šperky vám dodají klid a rovnováhu
  Autor: Shutterstock
  Udržovat se ve formě bez pohybu, to by asi jen tak nešlo. A moc dobře to ví i Ivanka Trump. Kromě toho, že má za sebou půlmaraton a pravidelně běhá, také se věnuje józe. Ta není ale jen o pohybu samotném, ale také o celkovém vnímání svého těla, zlepšení trávení, správném dýchání a posílení svalů, o kterých mnohdy ani nevíme, že je máme.

 • Zná sílu bílkovin

  Ženy v menopauze by si měly občas dopřát lososa.
  Autor: Shutterstock.com
  Mezi její oblíbená jídla patří losos. Není se čemu divit. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, tedy tuky, které jsou nezbytně nutné pro naše buňky, aby správně rostly, a náš organismus tak fungoval jak na drátkách. Navíc tyto tuky pomáhají snižovat riziko vzniku zánětů, posilují srdce a cévy a vyrovnávají hladinu dobrého a špatného cholesterolu v krvi. Kromě toho všeho a obsahu vitaminů D a B je losos zdrojem bílkovin.

  Ty jsou nezbytně nutné pro tvorbu svalových buněk a obnovování jejich vláken. S dostatkem bílkovin vám svaly porostou rychleji, což znamená, že se vám zrychlí bazální metabolismus, a vy tak budete rychleji spalovat i v klidovém režimu. Hlavně vás proteiny zasytí, takže pokud si přidáte porci ke každému jídlu, zabráníte pak chutím a hladu, které by se dostavily později, pokud byste proteiny vynechali.

 • Omezuje sacharidy, ale ne všechny

  I ovoce ze zahrádky je nutné mýt.
  Autor: Shutterstock.com
  Na druhé straně je velmi obezřetná, co se týče sacharidů. Dle svých slov je omezuje. Ale ne tak, že by si je snad přímo odepírala, ona jen volí správný čas, kdy je jíst. Stejně tak si pozorně vybírá, jaké sacharidy bude jíst. Vyhýbá se zpracovaným potravinám, jednoduchým cukrům, které se skrývají také třeba v pečivu. Přitom to tak vždycky nebylo. Před narozením svého prvního dítěte, Arabelly Rose, Ivanka Trump holdovala pizze, těstovinám, hamburgerům a podobně. Sacharidy navíc jí převážně v první polovině dne, kdy je pak tělo dokáže lépe spálit. Zdravé stravovací návyky si vštípila až po porodu.

 • Medituje

  Meditující žena
  Autor: Shutterstock
  Ivanka Trump si každé ráno přivstane a hodinu a půl předtím, než vstávají její děti, si udělá čas pro sebe. V pokoji, který je situován na východ, si sedne a v klidu medituje. Tím se uklidňuje, což je pro udržení si štíhlé postavy důležité. Eliminuje tak vyplavování stresového hormonu kortizolu, který by podlamoval její pevnou vůli a ukládal by přebytečné tuky z přijatého jídla. Po meditaci si chvíli zacvičí a přitom se věnuje i sebevzdělávání. Nakonec se nalíčí, oblékne, připraví dětem snídani a v sedm hodin ráno se začne věnovat svým mateřským povinnostem. 

/

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji