30 pravidel v obrazech: Jak zhubnout až o pět kilo za měsíc | Jak zhubnout | Blesk.cz

30 pravidel v obrazech: Jak zhubnout až o pět kilo za měsíc

Foto: Shutterstock
16. července  2016 
 06:00

Třicítka je magické číslo. Minimálně pokud jde o hubnutí – třicetidenní plány na shazování váhy se totiž těší velké oblibě. Některé nabízejí, že vás zbaví až deseti kil, což je nezdravý nesmysl. Ale pět kilo za pět týdnů shodit můžete, a ještě najedete na zdravý životní styl, kterého se můžete držet i nadále. Jednou z takových diet je populární program nazvaný Whole30. 

Víte, co si představit pod pojmem Whole30? Dietní program, který je posledních několik let nesmírně populární, a to zejména v zámoří. Jde vlastně o soubor poměrně přísných pravidel, která dokonce některé skupiny potravin úplně zakazují, což je ale postup, který odborníci na výživu neschvalují. 

Jak se vyznat v nabídce obchodů? • VIDEO: Tereza Kovářová/úvodní foto Shutterstock

Mezi zakázaná jídla patří například cukr, obiloviny, mléčné výrobky a překvapivě třeba také luštěniny. Autoři programu tvrdí, že výsledkem je nejen štíhlejší linie, ale i zlepšení stavu v případě potíží se zažíváním a vůbec celkové zlepšení zdraví. Výsledkem má být nakopnutí zpomaleného metabolismu, což se skutečně může stát, nicméně je pak třeba, aby se člověk i nadále držel lehké stravy, jinak mu bude hrozit jojo efekt. 

Podívejte se do FOTOGALERIE, jaká jsou pravidla diety nazvané Whole30.

 • VIDEO: Vím, co jím

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji