Cvičení pro gaučové povaleče: Jak vám polštář pomůže od bolesti zad? | Jak zhubnout | Blesk.cz

Cvičení pro gaučové povaleče: Jak vám polštář pomůže od bolesti zad?

 • Cvičení pro gaučové povaleče: K čemu vám bude dobrý polštář?

  12. května  2017 
   06:00

  Další ze série cvičení, která můžete v klidu a pohodlí dělat na gauči, je posilování středu těla a břicha. Tyto části těla jsou důležité, leč dost často na ně zapomínáme. Svaly vnitřního stabilizačního systému mohou totiž i za bolest zad. Tedy v případě, že je nemáte dostatečně posílené. 

 • Plank

  Cvičení pro gaučové povaleče: K čemu vám bude dobrý polštář? • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ
  Nejjednodušším a nejkomplexnějším cvikem je prkno. Pokud ho budete dělat na gauči, nebude pro vás tak těžké, jako kdybyste s ním šli na zem. Čím výše totiž horší polovinu těla máte, tím je to lehčí. Držte se na dlaních, stabilizujte trup lopatkami a zatněte střed těla. Zatněte i zadek, jako kdyby vám někdo mezi půlky vložil papír a vy byste se ho snažili udržet. Dýchejte do břicha a snažte se vydržet, co nejdéle to půjde.

 • Rotace

  Prkno s rotací.
  Prkno s rotací.
  Autor: Shutterstock
  Až si budete jistí v kramflecích, že tento cvik dokážete, pak můžete vyzkoušet také rotace. Zvednete jednu ruku a vytočíte se celým tělem na hranách chodidel za rukou. Tím zapojíte i šikmé břišní svaly. Rotujete v pánvi a dýcháte do břicha. 

 • Izometrický sed

  Posilování břišních svalů.

  Dalším cvikem bude izometrický sed. Sedněte si na pohovku, mezi kolena si dejte polštář a pevně ho stiskněte. Hrudník vypněte dopředu a předpažte ruce. Dýchejte do břicha a vydržte tak dlouho, jak jen vám to půjde. Hlídejte si ale pořád rovná záda a vypnutý hrudník. Jakmile začnete povolovat, nemá smysl už to déle držet. 

 • Izometrický sed s rotacemi

  Posilování šikmých břišních svalů.

  Vypadá podobně jako izometrický sed, akorát že polštář nedržíte mezi koleny, ale v ruce. Ty mějte napnuté co nejvíce před sebou, vytvoříte tím větší páku. Tělo držte stejně jako u předchozího cviku, akorát rotujte horní polovinou těla na jednu a pak na druhou stranu. Zkuste provést dvacet až třicet rotací.

  Mistryně světa v aerobiku, trenérka Veronika Šindelářova ukazuje nejlepší cviky na posilování břišních svalů. • VIDEO: Adam Balažovič

/

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji