Berenika Kohoutová o vztahu k Táně Vilhelmové a jejím dětem

9. ledna 2017 | 06:00

V divadle hraje Berenika Kohoutová (25) Šíleně smutnou princeznu, v televizi jste ji mohli vidět například v seriálu Ulice. Jaká je Berenika, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, ve skutečnosti? V pětadvaceti letech pomáhá s výchovou dvou synů, které má její muž ve střídavé péči. Takže asi hlavně odvážná…

S herečkou, zpěvačkou a spisovatelkou Berenikou Kohoutovou jsme se potkaly den potom, co se vrátila z výletu s kamarádkou. Ovšem z výletu do Bukurešti, odkud se jely podívat spacím vlakem do Moldávie. Dvě mladé hezké holky, samy s batohem. Docela jsem na křehkou dívku zůstala koukat s otevřenou pusou…

720p 480p 360p 240p
Berenika Kohoutová o natáčení seriálu Místo zločinu Plzeň • VIDEO: 

To se nebojíte, že vás ve vlaku do Moldávie někdo okrade, znásilní, zamorduje?
No tak jasně, že nás napadlo, co všechno se může stát, ale to se může stát i ve vlaku do Pardubic. Já jsem vždycky cestovala ráda… Teď jsem si počítala, kde všude jsem byla třeba za poslední dva roky, a je toho docela dost! Akorát na sobě pozoruju změny. Čím jsem starší, tím víc mě přitahuje dobrodružství. Jet na Ukrajinu pod stan, procestovat něco jen s batohem a stopem, jet vlakem transsibiřskou magistrálu… To mě láká čím dál tím víc.

To z vás musí mít manžel radost…

My cestujeme nejvíc spolu! A protože máme ve střídavé výchově dva syny z Pavlova předchozího vztahu (s herečkou Tatianou Vilhelmovou), tak když to jde zvládnout organizačně i časově kvůli škole, kroužkům a tak dále, jezdí už i oni a je to úplně v pohodě. Zatím třeba spíš na hory, ale v létě jsme byli tři týdny na Filipínách a bylo to super!

Jak pětadvacetiletá holka zvládá výchovu jedenáctiletého a osmiletého dítěte?
Úplně dobře. Mně to vůbec nepřišlo. Je potřeba do toho jít přímo, bez diskusí a výhybek. My spolu všichni vycházíme, respektujeme se, pomáháme si, vycházíme si vstříc. Šla jsem do toho s tím, že bude všechno bez problémů, protože kdybych zaujala postoj "tohle mi vadí, s tím nesouhlasím, tohle se mi nelíbí", nebude to fungovat a já nebo možná všichni bychom se z toho zbláznili. Takže mám hezký vztah k Táně i ke klukům a funguje to bez problémů, protože všichni chceme, aby to fungovalo. Jsme taková velká parta.

720p 480p 360p 240p
Berenika Kohoutová: Jsem teď sexy mrcha • VIDEO: 

Jak jste se vlastně se svým mužem potkala?

To bylo jednoduché – moje kamarádka Marika Šoposká začala chodit s Petrem, svým nynějším manželem. No a Petr má dvojče Pavla… A už to bylo!

A jak vás požádal o ruku? Nemáte v záloze nějakou romantickou příhodu?

Haha, no romantickou teda nevím, my jsme spíš takovej páreček cyniků. Byli jsme v Berlíně, celý pobyt jsem trošku tušila, že se něco stane, a pořád nic! A až když jsme odjížděli, tak to vybalil na obědě. Akorát jsme se předtím ještě stihli parádně pohádat a zanechat se uprostřed Kreuzbergu.

Vy sama jste vyrostla v čistě ženském prostředí s babičkou, mámou a sestrou, když od vás táta odešel…
No právě. Vím, jaké to je, když se rodiče rozejdou, a u svojí mámy jsem viděla, jak se snaží nám dát to nejlepší. Hrozně si jí vážím za to, jak to zvládala a zvládá, ale ona je prostě bezvadná. Nedávno jsem přemýšlela o tom, jak bych definovala vztah, který k ní mám, a přišla jsem na to. Je pro mě dodnes nejlepší kamarádka a zároveň taková posvátná půda. Můžu jí říct, a vlastně asi říkám, všechno, ale nikdy bych si nedovolila jí něco zásadního vytknout. Je hrozně křehká a obětavá a opravdu se snažila dát nám co nejvíc a myslím, že dala. Ale to neznamená, že bych kolem nás našlapovala po špičkách a nikdy se s ní nepohádala. Jsme máma a dcera, ne dvě světice.

 

Celý rozhovor s Berenikou Kohoutovou si přečtete v novém čísle tištěného Blesku pro ženy.


Autor: Hana Vítková
Diskuse ke článku
.
DesktopMobile