Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Toužíte po tetování na ruce? Inspirujte se u těchto celebrit!

16. září 2021 | 06:00

Tetování zažívá v posledních letech opravdový boom. Už dávno není pouhou výsadou „tvrdých chlapů“ a rockových hvězd. Alespoň jednu drobnou trvalou ozdobu mají dnes často i něžné ženy, zpěvačky, herečky a modelky nevyjímaje.

Pokud i vy toužíte po tetování například na vašich rukou či předloktí, není na škodu se u těchhle slavných žen inspirovat. Každé tetování by samozřejmě mělo být co nejvíce originální, a proto není úplně nejlepší variantou líbivou kérku od oblíbené celebrity jen slepě okopírovat. Ostatně, něco takového by žádný dobrý tatér nikdy neudělal. Díky potetovaným hvězdám, mezi které patří například Rihanna, Zoë Kravitz nebo Miley Cyrus, však můžete načerpat potřebnou inspiraci pro vlastní nápad, jenž se ve spolupráci se správně zvoleným umělcem může proměnit na krásnou trvalou ozdobu vašeho těla.  

Symboly

Hvězdy, Měsíc, symbol míru, ale i značky spojené s astrologií. Právě tyhle jednoduché motivy jsou stálicí decentních tetování, které můžete s klidem umístit kamkoliv na vaše ruce. Jejich význam je často patrný hned na první pohled, v originálním provedení však můžou být velmi esteticky zajímavé. Symbol spojený s láskou k moři – kotvu – má například na zápěstí vytetovaný i topmodelka Kate Moss.

Zvířata

Zvířata jsou snad jedním z nejpoužívanějších motivů tetování. O tom, že oblíbeným „chlupáčkem“ nic nezkazíte, něco vědí i modelka Cara Delevingne nebo zpěvačka Kesha. Ta má na ruce vytetovaného tygra, Cara zase pro svůj ukazováček zvolila lva, který je zároveň i jejím astrologickým znamením. Ptačí nožičky zase pro své zápěstí zvolila herečka Emma Stone. Nechala si je vytetovat, když se její mamince povedlo zdolat zákeřnou rakovinu. Tetování je připomínkou této důležité životní události a odkazem na oblíbenou písničku Emmy a její mámy – Blackbird od Beatles.

Nápisy

Nápisy jsou, alespoň co se tetování týče, poměrně náročná disciplína. Neměly by být příliš dlouhé a jejich význam by měl být důležitý a srozumitelný hlavně pro v jako nositelku tetování. Neméně prioritní by měl u nápisů být i zvolený font, který by měl korespondovat s vaším stylem a případně i se stylem vašich dalších tetování, pokud nějaká máte. Mnoho slavných žen se proto rozhodlo pro jednoslovné kérky. Kylie Jenner má například vytetované jméno své dcery Stormi, Lana Del Rey má na ruce nápis Paradise – ráj.

Abstrakce

Tečky, čárky, křivky a vše mezi tím. Abstrakce je nejjistější volbou pro všechny, kteří touží po tetování a zároveň nejsou dostatečně přesvědčeni o konkrétním motivu. Zkušený tatér se specializací na „nic neříkající“, zato krásná abstraktní tetování však vždy něco vymyslí. U slavných žen jsou nyní ve velké oblibě symetrické tečky na prstech. Takovéhle ozdoby má například Beyoncé, Hailey Bieber nebo Chrissy Teigen.

Cokoliv, co milujete

Lady Gaga má bezpočet tetování odkazujících na hudbu, což je pro zpěvačku a hudební skladatelku určitě ta nejpřirozenější volba. Modelka Kaia Gerber si zase nechala vytetovat drobnou reprodukci Picassa, který je jejím oblíbeným malířem. Po vzoru těchto krásek tak na sobě také můžete zvěčnit prakticky cokoliv, k čemu máte dlouhodobě kladný vztah a co vám bude připomínat vaši oblíbenou činnost či kus umění.

Hlavně se bavte!

Ano, tetování je navždy. To ale nemusí nutně znamenat, že si nad jeho výběrem musíte lámat hlavu dlouhé měsíce nebo roky. Je totiž dobré si uvědomit, že i v případě, že se vám zvolená kérka někdy v budoucnu přestane líbit – a to se částečně děje téměř všem – bude připomínkou toho, co jste tenkrát prožívala a jaká jste byla. Strach z toho, jak s vámi tetování „zestárne“, je tudíž úplně zbytečný. Kérka vás musí těšit hlavně teď a tady a co bude za deset let, nechte ve hvězdách.

Prohlédněte si tetování slavných žen v následující fotogalerii. >>>  

Autor: Nia